ZDETRONIZOWANY PRZEZ CIERNIE

Coraz więcej chrześcijan nie jest już w pełni zadowolonych z Chrystusa. Pan jest detronizowany przez to, co On sam nazwał cierniami - które określił jako troski tego świata, oszukaństwo bogactwa, pożądanie innych rzeczy, które wchodzą do serca. Chrystus powiedział, że są to ciernie, które  zaduszają Słowo i powodują to, że staje się ono bezowocne (zobacz Marka 4:7).
Czy Pan jest w twoich myślach więcej dzisiaj niż rok temu? Czy spędzasz więcej czasu w Jego obecności dzisiaj niż rok temu? Czy twoja pasja dla Niego rośnie, czy usycha?
Wielu z tych, którzy kiedyś byli zakochani w Chrystusie, teraz są zabiegani w pogoni za swoimi sprawami. Są przytłoczeni przez stres i problemy, uganiając się za bogactwem i rzeczami tego świata. Oziębli, albo stali się letni i mają coraz mniej czasu dla Jezusa. Pan i Jego kościół teraz otrzymują tylko godzinę ich czasu - w niedziele rano.
Jezus powiedział, "Jeśli ktoś nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony precz jak latorośl i uschnie" (Jana 15:6). Innymi słowy, ten człowiek usycha, nie czerpiąc już życia z prawdziwego krzewu winnego. Jest oszukiwany myśląc, że wszystko jest w porządku, bo nadal mówi językiem intymności, jaką się kiedyś cieszył z Chrystusem.
Duch Święty wzywa lud Pana z powrotem do ich pierwszej miłości. Z powrotem do pragnienia i głodu aby mieć więcej Chrystusa. Z powrotem do spędzania wartościowego czasu w Jego obecności; kochania Jego Słowa; zrzucenia wszelkich trosk na Niego; polegania na Nim i na Jego prowadzeniu.
Chrystus pragnie, aby Jego umiłowani powrócili do Niego z miłością i posłuszeństwem. Duch Święty porusza nasze serca, aby nas pociągnąć bliżej do Siebie.