DOBRA NOWINA DLA WSZYSTKICH - Nicky Cruz

Wiele lat temu na wieczorze otwierającym ewangelizację w Londynie, w Anglii, zebrany tłum był różnorodny – hipisi, punkowie, narkomani, Gotowie, bezdomni i wiele innych. Były to dzieciaki z włosami w kolorze fioletowym, zielonym i pomarańczowym. Większość z nich nosiła czarne ubiory z satanistycznymi symbolami, a ich ciała były poprzekłuwane w każdym możliwym miejscu. Nigdy nie widziałem tylu skonfundowanych i załamanych młodych ludzi.
Moja żona Gloria siedziała ze mną w pierwszym rzędzie audytorium. Kiedy przygotowywałem się do wejścia na podium, spojrzałem w jej kierunku i zobaczyłem młodego człowieka, który usiadł koło niej. Wyglądał groźnie – Got ze wszystkimi symbolami! Kiedy ona odsunęła się na bok, zauważyłem, że coś wślizguje się na jej kolana Przyglądałem się i zobaczyłem, że był to czarny szczur na krótkiej smyczy.
Gloria boi się szczurów, ale najpierw tego nie zauważyła; a ja miałem nadzieję, że tak zostanie. Ale kiedy ten młody człowiek odwrócił swoją twarz od niej, zauważyłem jej spojrzenie w jego kierunku, właśnie w czasie, kiedy szczur przechodził po jej kolanach.
Gloria wie, że ją kocham i nigdy bym nie pozwolił, by coś jej się stało, ale nie wyrzucę nikogo z ewangelizacji, szczególnie kogoś, kto oczywiście potrzebuje Jezusa. Spotkałem jej wzrok i dałem znak, by siedziała spokojnie. Nie jestem pewien, czy zrozumiała moją sugestię, ale pozostała na swoim miejscu sztywna, jak deska przez całe nabożeństwo – prawdziwy żołnierz.
Później, w czasie wezwania do modlitwy ten młody człowiek był pierwszym, który wyszedł do przodu i przyjął Chrystusa. Stanął z przodu ze szczurem w rękach i pochyloną głową. Łzy spływały po jego twarzy, kiedy doradca położył swoje ręce na niego i modlił się z nim o przyjęcie Chrystusa.
„I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu” (Mar 16:15).

Nicky Cruz, znany w wielu krajach ewangelista i płodny autor, nawrócil się do Jezusa Chrystusa z życia przemocy i przestępstw, po spotkaniu Dawida Wilkersona w Nowym Jorku w roku 1958. Historia jego dramatycznego nawrócenia została opowiedziana najpierw przez Dawida Wilkersona w książce Krzyż i Sztylet, a później w jego własnej książce Nicky Cruz Opowiada, która stała się bestsellerem