DETRONIZACJA JEZUSA

„Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, …  czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone” (Kol 1:16).
„On także jest Głową Ciała, Kościoła;  …  aby we wszystkim był pierwszy” (w 18).
Bóg Ojciec ukoronował Chrystusa jako króla nad wszystkimi narodami i całą naturą, jako Pana kościoła. Paweł mówi, „Nie ma znaczenia, jak sprawy wyglądają na zewnątrz. Wszystko może wydawać się poza kontrolą, jakby diabeł przejął panowanie. Ale prawda jest taka, że Bóg poddał wszystko pod stopy Jezusa. Chrystus dalej jest królem nad wszystkim!”
Te słowa dowodzą, że wszechmocny Bóg dał Jezusowi Chrystusowi panowanie nad wszystkim. Ale wszędzie wokół nas widzimy społeczeństwo i rządy, którzy nie uznają autorytetu i królowania Chrystusa. Usuwamy Boga z naszych szkół i sądów, i ignorujemy Go przy ustanawianiu naszych praw.
Ja wierzę, że odrzucenie przez Amerykę panowania Chrystusa jest powodem przelewu krwi, przemocy, nienawiści rasowej, upadku moralności, narkomanii, a nawet wybuchu śmiertelnych chorób seksualnych w naszym społeczeństwie. Stanowiący prawo, nauczyciele i media spowodowali, że o Bogu nie należy mówić.
Nawet gorzej, Jezus jest detronizowany w kościołach po całym kraju i w życiu wielu wierzących. Zrozumiałe jest to, że bezbożni ludzie będą chcieli detronizować Chrystusa, ale jak bardzo musi to smucić Ojca, kiedy widzi, że jest detronizowany przez tych, którzy nazywają się od Jego imienia!
Ponieważ Bóg postanowił, by Chrystus był dla kościoła wszystkim, nie mamy mieć innego źródła, odniesienia lub doradcy, przed Jezusem. Cały ustrój kościoła, prowadzenie i rada ma pochodzić od Niego: „Spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju”  (Izajasz 9:5).