TWÓJ OBECNY UCISK

Nie potrafimy wyjaśnić, dlaczego wielu sprawiedliwych ludzi przeżywa niesamowite cierpienia. Dlaczego te trudności się pojawiają u tych, którzy głęboko kochają Boga?
„To wszystko uczy nas cierpliwości.”
„To uczy lud Boży, by Mu mocniej ufać.”
Czy rzeczywiście? Czy to są rzeczywiste powody i nic więcej? Oczywiście takie stwierdzenia, to puste słowa dla tych, którzy przeżywają krytyczne kryzysy.
Podczas niedawnego czasu wielkiego osobistego doświadczenia prosiłem Pana, „Jeżeli są jakieś lekcje, których powinienem się nauczyć z tych obecnych cierpień, ucz mnie.”
TU CHODZI O WIECZNOŚĆ
Duch wyraźnie przemówił do mojego serca: „Twoje obecnie doświadczenia nie mają nic wspólnego z karaniem. Nawet nie mają nic wspólnego z tym światem. Twoje intensywne i długotrwałe doświadczenia mają związek z wiecznością. Ja przygotowuję cię do służby w Moim Królestwie.”
Drogi święty, ja wierzę, że jesteśmy odłączeni od wszystkiego, co jest z tego świata. Bóle, które teraz przechodzimy, to bóle porodowe. Bóg pozwolił, byśmy byli tak pozbawieni ludzkiej siły, byśmy przestali się zmagać i pozwolili Mu poprowadzić nas przez resztę drogi.
Jest taka stara pieśń:
Kiedyś tam, kiedy zaświta poranek
Kiedy wszyscy święci Boży spotkają się w domu
Opowiemy historię, jak zwyciężyliśmy
I wtedy tam to lepiej zrozumiemy.
Ja świadczyłem o Bożej dobroci przez całe życie. A w nowym świecie, który przyjdzie, będę opowiadał moją historię po całym niebie – historię o tym, jak realnym, bliskim i miłosiernym był dla mnie Jesus w najgorszych chwilach. Chwała Bogu!