WEZWANIE KOŚCIOŁA DO DZIAŁANIA by Gary Wilkerson

Duch Święty wzywa kościół do działania i musimy wiedzieć jaki rodzaj wiary mamy zaangażować, albo jakie działanie podejmować. Jeżeli zaczniesz wymachiwać mieczem, poruszając rzeczy na własną rękę i mówić: „Ja się rozprawię z tym bałaganem”, to będziesz ranił innych i siebie samego.

Może myślisz, że powinieneś tylko się modlić o to, ale Bóg mówi, „Nie, to jest czas, abyś wstał i zaczął działać.” Z drugiej strony Bóg może powiedzieć, „Po prostu Mi zaufaj. Ucisz się i oglądaj wybawianie Pańskie.”

Ludzie zadają mi pytania cały czas, jak mogą uzyskać rozpoznanie, albo jak mogą wiedzieć co robić w danej sytuacji. Chcą mieć takie rodzaj wiary, który popycha do działania.

A więc, nie ma takiego dziesięciotygodniowego kursu na temat co robić w każdej sytuacji w twoim życiu i nie możesz dzwonić do doradcy duchowego codziennie i mówić, „Muszę podjąć decyzję i chcę wiedzieć co mam zrobić.” Musisz znać Jezusa, a otrzymasz rozpoznanie tylko wtedy, kiedy będziesz spędzał czas w Jego obecności.

Gdybym ci miał dzisiaj powiedzieć, żebyś wziął udział w maratonie, i jeżeli jesteś taki jak ja, to chyba byś padł po przebiegnięciu jednej mili. Ale jeżeli zaczniesz trenować – jedna mila, potem dwie, potem trzy, to wreszcie będziesz mógł wziąć udział w tym biegu.

Podobnie musimy się ćwiczyć dla sprawiedliwości. Może odczuwasz, że jesteś słaby, ale rozpocznij poddając się słyszanemu Słowu Bożemu. Jeżeli będziesz posłuszny w małych rzeczach, On ci da więcej i więcej mądrości i siły i niedługo będziesz wiedział kiedy masz powiedzieć: „Boże, Ty tym kierujesz. Oddaję to w Twoje ręce.”

Albo będziesz wiedział, kiedy trzeba się modlić.

Albo będziesz wiedział, że jest to czas, aby stanąć i zrobić to, do czego ciebie powołał.