KIEDY BÓG ZAOPATRUJE - Nicky Cruz

Żyjąc pod kierownictwem i zaopatrzeniem Bożym, mamy wielką ulgę. To zdejmuje z naszych ramiom wiele zmartwień. Ja nie muszę się martwić, skąd wezmę następny posiłek, czy gdzie położę moją głowę. Wiem, że Bóg ma całkowitą kontrolę i On mnie nigdy nie zawiódł.

Wcześniej w mojej służbie martwiłem się o moje dzieci. Wiedziałem, że dopadnie mnie moja przeszłość i zastanawiałem się, czy przekleństwa moich rodziców będą wpływać na moją rodzinę. Wiedziałem, że szatan nie lubił wyzwań, jakie mu stawiałem tydzień po tygodniu, kiedy robiłem to na jego terenie. Atakował mnie stale i wiedziałem, że będzie robił to samo z moją żoną i dziećmi.

Jako ewangelista, spędzałem wiele czasu w drodze, z dala od domu i jako młody mężczyzna, wiele godzin modliłem się do Boga, by zachował moją rodzinę od złego, jakie szatan chciał im wyrządzać.

Wiele razy leżałem bezsennie w pokoju hotelowym, modląc się, „Panie, Ty wiesz, że staram się być jak najlepszym mężem i ojcem. Kocham moje dzieci i Glorię bardziej, niż własne życie. Nie mogę znieść myśli, że mogłoby się im stać coś złego. Proszę, miej w opiece moją rodzinę. Proszę, pilnuj ich serc. Jezu, chroń moje dzieci.

Czym więcej się modliłem. Tym bardziej Bóg wlewał w moje serce uczucie pokoju. Powiedział mi, że jeżeli pozostanę wierny Jego powołaniu w moim życiu, On zatroszczy się o Glorię i dzieci. On znał moje serce. Wiedział jak bardzo chcę Mu służyć i jak cierpię z powodu zgubionego i beznadziejnego świata, dlatego polecił mi, bym docierał do nich przy każdej okazji. Chciał, bym to robił bez martwienia się o moją rodzinę.

To była jedna z moich rozmów z Bogiem przez te lata. On obiecał, że zatroszczy się o moją rodzinę, więc ja zupełnie powierzyłem ich Jego opiece, a On zawsze dotrzymywał Swojej obietnicy.


Nicky Cruz, znany w wielu krajach ewangelista i płodny autor, nawrócil się do Jezusa Chrystusa z życia przemocy i przestępstw, po spotkaniu Dawida Wilkersona w Nowym Jorku w roku 1958. Historia jego dramatycznego nawrócenia została opowiedziana najpierw przez Dawida Wilkersona w książce Krzyż i Sztylet, a później w jego własnej książce Nicky Cruz Opowiada, która stała się bestsellerem.