OBSESJA NA TEMAT PROSPERITY

Dzień Sądu nadchodzi, kiedy społeczeństwo staje się pochłonięte materialnym powodzeniem i zabezpieczeniem.

„ Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada” (1 Tesal. 5:3). Greckie słowo jakiego użył tu Paweł mówiąc o pokoju to słowo”eirene”, co oznacza materialne powodzenie. Nagła zagłada przyjdzie w dniu, kiedy umysły ludzi są skoncentrowane na bogactwach! Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada. Pogoń za pieniądzem! Chciwość! Gromadzenie! Zbieranie! Jezus nas ostrzega, że będzie to czas, kiedy serca ludzi będą drżały ze strachu, widząc te straszne rzeczy, jakie przychodzą na świat. Ludzie będą tęsknić do czegoś pewnego, czegoś bezpiecznego. Nie jest powiedziane, że to będzie okres pokoju, ale że będą mówić, „Pokój i bezpieczeństwo.” Tylko o tym będą mówić. Ich rozmowy będą się koncentrować na pieniądzach, majątku, inwestycjach, jak znaleźć bezpieczne miejsce dla ich aktywów!

Nigdy w historii świata ludzie nie byli tak kierowani pożądaniem pieniędzy. Prosperity to Amerykański sen! Giełda stała się jednym gigantycznym kasynem. Miliony Amerykanów gra w loterie albo odwiedza kasyna z nadzieją, że staną się bogaci w ciągu jednej nocy. Skąd się bierze taka obsesja, żeby się wzbogacić? Ponieważ wszyscy widzą, że nadchodzi sztorm. Cały świat oczekuje ze strachem tego dnia, kiedy nastąpi finansowe załamanie. Starają się zabezpieczyć przed tym strasznym czasem, mając nadzieję, że przeżyją ten sztorm.

Obsesja prosperity skorumpowała nawet kościół. Jak Paweł by się smucił, gdyby wiedział, że przyjdzie dzień, kiedy kaznodzieja ewangelii zamieni przymierze z Chrystusem na przymierze z pieniądzem. Kiedyś kościół stał przed tym światem jako świadectwo przeciwko chciwości i materializmowi, przeciwko miłości rzeczy, przeciwko miłości samego siebie, gromadzeniu bogactw i pożądliwości. Ale teraz świat widzi kościół jako największego konkurenta o dobre życie. Świat się śmieje i szydzi z chrześcijan, którzy odrzucają cierpienie dla Chrystusa, żeby się pogrążać w bogactwach tego wieku.

„ Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, wykorzystując czas, gdyż dni są złe” (Efezjan 5:15-16).