NIEPŁODYN KOŚCIÓŁ ZRODZI WIELE DZIECI

“Raduj się niepłodna, która nie rodziłaś! Wykrzykuj radośnie i wesel się ty, która nie zaznałaś bólów, bo więcej dzieci ma porzucona niż ta, która ma męża - mówi Pan” (Izajasz 54:1).

Niektórzy twierdzą, że kościół dni ostatecznych nie jest bezpłodny. Pokazują wszystkie super kościoły, wiele służb i tłumy które uczęszczają na seminaria religijne, konferencje i koncerty, pochłaniają ksiązki religijne, kasety i taśmy video. Ale co Bóg nazywa duchowymi dziećmi, a co kościół tak nazywa, to dwie różne rzeczy. Kiedy kościół skupił się na wzroście liczebnym, na wpływach i sukcesach, Paweł woła, „Dzieci moje, znowu w boleści was rodzę, dopóki Chrystus nie będzie ukształtowany w was..” (Gal. 4:19). Paweł jakby mówi, „Nie mówcie mi ilu uczęszcza do waszego kościoła. Nie mówcie mi ilu pełni jakieś funkcje, ile sprzedają literatury, ile wysyłają Biblii – powiedzcie mi ilu jest podobnych do Chrystusa!”

Ja wierzę, że Bóg patrzy na ostatnie dwadzieścia czy trzydzieści lat, jako czas głodu Słowa; jako na lata, które zjadła szarańcza; lata szukania samych siebie; lata kiedy obcy byli wywyższani w domu Bożym; lata dumnych kaznodziejów, pogoni za pieniędzmi, budowania imperiów i płytkości. „Dopuścili się zdrady wobec Pana, napłodzili dzieci nieprawego łoża,” (Ozeasz 5:7). „A przecież to Ja zasadziłem cię jako szlachetną winorośl, cały szczep prawdziwy, a jakże mi się zmieniłaś na krzew zwyrodniały, na winorośl dziką!” (Jer. 2:21).

Bóg obiecuje, że niepłodny kościół czasów ostatecznych zrodzi wielkie zgromadzenie dzieci. „Poszerz zasięg… nie krępuj się,… wydłuż… wbij…Bo się rozszerzysz w prawo i w lewo” (Izajasz 54:2-3). Bóg usunie hańbę i zniewagę kościoła czasów ostatecznych. „Nie bój się, bo już nie doznasz zawstydzenia, i nie zrażaj się, bo już nie zostaniesz zhańbiona, gdyż zapomnisz o hańbie swojej młodości i nie będziesz pamiętać opłakanego stanu twojego” (Izajasz 54:4).