NIE PORÓWNUJ SIĘ Z INNYMI

„Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne” (1 Kor 1:27).
Bóg nadal używa słabych, by okazać Swoją moc. Czy kiedyś czułeś się nic nie znaczącym, słabym i nieużytecznym dla Boga? Czy kiedyś patrzyłeś na innych, którzy wyglądali na mocnych, doskonałych i myślałeś o sobie, że jesteś zbyt grzeszny, zbyt nudny, by Bóg mógł cię używać? Nie porównuj tego! Bóg nie szuka duchowych olbrzymów, a raczej zwykłych świętych, z dziecinną wiarą, którzy nie pokładają ufności w ciele.
Bóg zawstydzi mocnych i mądrych, poprzez namaszczenie tych, którzy są uważani za zbyt słabych i niemądrych. Pan ominie tych, którzy opierają się na sile cielesnej – którzy ufają swoim talentom, wiedzy, pochodzeniu czy reputacji rodziny. On podniesie skruszonych na sercu, słabych i zmęczonych. Wyleje na nich ducha chwały i chrzest miłości. Pokaże im Swoją wielkość, Swoją wierność, Swoje przymierza i staną się mocni w Panu i potędze Jego wielkości.
Czy czujesz pobudzenie do odnowienia wiary i zaufania Bogu? Jeżeli tak, to bądź wdzięczny! To jest powołanie od Pana Jezusa Chrystusa. Popatrz na niektóre wielkie i drogocenne obietnice Boga dla nas.:
„Jak wielka jest dobroć twoja, Którą zachowałeś dla tych, którzy się ciebie boją, Którą wobec ludzi okazałeś tym, którzy ufają tobie! Ochraniasz ich pod osłoną oblicza twojego przed przewrotnością ludzi, Ukrywasz ich w namiocie przed kłótliwymi językami” (PS 31:20-21).
„Jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże” (1 Kor 2:9-10).