PRZEZNACZENI DO ZWYCIĘSTWA - Carter Conlon

Kiedy król Jehoszafat się dowiedział, że jest otoczony przez wrogów, to Pismo mówi, że "modlił się i Pan mu pomógł; i Bóg spowodował, że wrogowie odstąpili od niego" (2 Kronik 18:31).
W sercu Jehoszafata był taki krzyk: "Ach Boże, słuchałem głosów, których nie powinienem był słuchać i przebywałem z ludźmi, którzy wyssali ze mnie duchowe siły. Boże, czy pozwolisz mi jeszcze raz żyć? Czy będziesz walczył przeciwko moim wrogom i zaprowadzisz mnie do miejsca zwycięstwa? Daj mi głos, żebym był w stanie poprowadzić twój lud do sprawiedliwości!"
I Bóg sprawił, że wrogowie Jehoszafata odstąpili od niego.
WRÓĆ DO MIEJSCA SIŁY
Ja przewiduję, że przed nami są bardzo trudne dni. Ale wśród tych trudności widzę mnóstwo - "Jehoszfatów" - z całego kraju, którzy siedzieli w niewłaściwym miejscu, którzy wstają i mówią, "Wracam do tego miejsca siły i zwycięstwa, jakie zostało dla mnie zdobyte na Golgocie. Zginam kolana przed Panem, nawet jeżeli to ma oznaczać porzucenie moich własnych planów i ambicji, żeby znaleźć wolę Tego, który umarł za mnie."
WIĘCEJ NIŻ ZWYCIEZCY
Bez względu na to co się stanie, pamiętajcie, że my, jako lud Boży nie jesteśmy przeznaczeni na porażkę. Nie jesteśmy przeznaczeni na to, żeby zostać odrzuconymi tak, jak prorocy mówiący to, co ludzie chcą słyszeć, którzy nie znają Bożego serca.
  • Jesteśmy przeznaczeni do życia w zwycięstwie. 
  • Jesteśmy przeznaczeni, aby być więcej niż zwycięzcami przez Chrystusa
A więc jest to czas, aby odłożyć nasze plany i wołać na nowo do Boga o nasze domy, nasze rodziny, to pokolenie, przyszłość naszych miast. Nie będzie to popularny czas, żeby stawać po stronie Boga, ale będzie chwalebny dotyk Ducha Świętego na tych, którzy mają pragnienie aby wołać do Boga.

Carter Colon dołączył do zespołu pastorów  kościoła Times Square w 1994r. na zaproszenie pastora założyciela, Dawida Wilkersona i został wyznaczony na głównego pastora w 2001r.