BOŻE ŻYWE LISTY

„Wy jesteście listem naszym, napisanym w sercach naszych, znanym i czytanym przez wszystkich ludzi” (2 Kor 3:2).
Mam do was pytanie: Co twoje życie mówi tym, którzy cię otaczają. Co czytają w twojej księdze życia? Jakim nauczycielem jest twoje życie?
Do naszego biura przychodzi wiele listów. Czytamy historie tych, którzy są pełni nadziei pomimo utraty pracy: którzy mają pokój pomimo fizycznej choroby; którzy chodzą odważnie w obliczu ustawicznych cierpień. Oni wszyscy mają jedno wspólne: Modlą się.
MODLITWA, WSPÓLNY MIANOWNIK
Jedną z takich osób jest niewiasta Boża, przeżywająca druzgocące  doświadczenie. Codziennie musi opiekować się umysłowo upośledzonym synem i starszą teściową z demencją. Ta kobieta musi czuwać przez całą dobę, ponieważ jedno albo drugie może uciec, albo wywołać pożar domu. Mówi o tym, jak czasem jest wykończona i zastanawia się, czy przeżyje jeszcze jeden dzień.
To, co ją podtrzymuje, jest proste: Ona się modli. Ta kobieta wie z pierwszej ręki, jak przychodzić odważnie przed Boży tron łaski każdego dnia, by znaleźć pomoc w czasie potrzeby.
ODWAŻNA UFNOŚĆ
Tacy nauczyciele są żywymi listami, Bożymi listami dla świata bez nadziei. Stali się takimi przez stałą łączność z Panem w każdym doświadczeniu i zmaganiu. Oni całkowicie zaufali Jezusowi, że odnowi ich siłę, by dalej iść i polegają na Duchu Świętym, który wyznacza im kierunek i daje łaskę w czasie potrzeby.
Zadam ci pytanie: Czy usługujesz innym przez własny przykład? Zachęcam, byś przychodził codziennie do Pana po miłosierdzie i siłę w twojej potrzebie. On powołuje cię, jako jednego z Jego nauczycieli.