CUDOWNA OBIETNICA

Wiemy, że poprzez wieki ci, którzy zaufali Jezusowi, wiele wycierpieli. Od czasu krzyża byli zabijani, niektórzy w okrutny sposób. Niektórzy nowotestamentowi wierzący stracili swoje domy i pola i żyli w jaskiniach.
Umiłowani, żaden prawdziwy kaznodzieja Słowa Bożego nigdy nie obieca, że nie będziesz cierpiał, że nie stracisz swojego majątku, że twój styl życia będzie chroniony. Ale jest "wielki obłok świadków" w niebie, którzy powiedzą wszystkim nam, którzy kochamy Jezusa:
"To prawda, że w Chrystusie byliśmy bezpieczni - na wieki bezpieczni. Jego łaska była wystarczająca na każdy kryzys. Jednak były okresy bólu, cierpienia i trudne czasy. Ale żadne doświadczenie nie może ciebie wyrwać z Chrystusa, Arki bezpieczeństwa."
Chcę, żebyś się trzymał tej wspaniałej obietnicy z 1 Piotra 1:3-9:
"Według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was, którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym.
"Weselcie się z tego, mimo że teraz na krótko, gdy trzeba, zasmuceni bywacie różnorodnymi doświadczeniami, ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus. Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną, osiągając cel wiary, zbawienie dusz."