POJEDNAĆ SIĘ Z BOGIEM - Carter Conlon

Dzisiaj błagam was - jako pastor, jako ojciec, jako brat – pojednajcie się z Bogiem. Czasami czuję się jak Noe, stojąc na zewnątrz miejsca całkowitego bezpieczeństwa, a ludzie przechodzą obok. W dniach Noego, wielu tych, którzy go słyszeli może nawet się z nim zgadzali, ale nie odwrócili się od swoich dróg, by przyjść do Boga. Jednak ty i ja musimy sobie uświadomić, że w nadchodzących dniach nie ostoimy się, jeżeli w pełni nie poświęcimy się i nie będziemy posłuszni Panu. Jak powiada Pismo:
„Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali” (Dz.Ap. 17:30).
Innymi słowy, Pan nam mówi, że mamy mieć zmienione serce; zgodzić się z Nim i odwrócić od tego, co złe.
SŁUCHAJ GŁOSU BOŻEGO
Ostatnio modliłem się, „Panie Jezu, pomóż mi zobaczyć, czy jest coś w moim życiu, co może mnie odprowadzać od Ciebie i jeżeli tak, daj mi łaski, bym to odrzucił.” W ciągu mojego życia Bóg pokazał palcem na moje nastawienie, które lubiłem i myślałem, że jest w porządku, ale w rzeczywistości nie spełniało Bożych standardów. Niektóre praktyki były oczywiste, inne nie. Ale ja wierzę, że to, co mnie trzymało do tego momentu w moim życiu jest to, że moje serce było otwarte dla Pana, by mówił do mnie i korygował, jeżeli było trzeba.
Dlatego pytam jeszcze raz; czy Bóg może mówić do ciebie? Czy Bóg może dotykać pewnych sfer w sercu; pewnych praktyk w twoim życiu; poczucia własnej sprawiedliwości? Czy może odrzucisz Jego radę i skończysz odgrodzony od Jego mocy?
POSTANÓW SIĘ UNIŻYĆ
Jeżeli postanawiasz stale przychodzić do Niego w uniżeniu serca i zgadzając się z Jego Słowem, Bóg obniży góry i podniesie doliny. Stworzy wyraźną więź między Sobą i tobą, i stwierdzisz, że On obiecuje nie tylko cię zachować, ale dać ci moc, radość i zwycięstwo w nadchodzących dniach!

Carter Colon dołączył do zespołu pastorów  kościoła Times Square w 1994r. na zaproszenie pastora założyciela, Dawida Wilkersona i został wyznaczony na głównego pastora w 2001r.