SŁOWO ZAPEWNIENIA

Ja wierzę, że poprzez te chaotyczne wydarzenia w obecnym świecie, Bóg pokonuje chciwość, zazdrość i pychę. Jestem przekonany, że On nie może już dłużej pozwolić na te seksualne perwersje, które niszczą całe generacje. Wierzę też, że małżeństwa jednopłciowe stały się punktem, wołającym do Boga o pomstę.
Izajasz opisuje okres w historii, pełen płaczu i drżenia. Jednak Pan daje Izajaszowi słowo zapewnienia dla Jego ludu:
„Wzmocnijcie opadłe ręce i zasilcie omdlałe kolana! Mówcie do zaniepokojonych w sercu: Bądźcie mocni, nie bójcie się! Oto wasz Bóg! Nadchodzi pomsta, odpłata Boża! Sam on przychodzi i wybawi was! Mówcie do zaniepokojonych w sercu: Bądźcie mocni, nie bójcie się! Oto wasz Bóg! Nadchodzi pomsta, odpłata Boża! Sam on przychodzi i wybawi was! „ (Iż 35:3-4, podkreślenie moje).
Pan w gruncie rzeczy mówi: „Posilajcie wyczerpanych. Budujcie tych, którzy są słabi wśród was. Zachęcajcie wszystkich, którzy się boją. Mówcie do nich, ‘Nie musicie  się bać. To wszystko czyni Pan. W tym wszystkim On zachowa Swój lud.On to czyni, by was zbawić.’”
NAWET POBOŻNI DRŻĄ
Kochani, nawet najbardziej bogobojni wśród nas przeżywają drżenie serca, nagłe przypływy strachu, kiedy przychodzi straszny kryzys. W takich chwilach nie jest grzechem, jeżeli masz chwile głębokiej trwogi.
Kiedy Pan dał to słowo Izajaszowi, chciał mieć pewność, że wszyscy, którzy czuli się pokonani przez straszną sytuację, nie będą przez to zniszczeni. Chciał, by każde zmartwione serce usłyszało: „Nie bój się! Bądź odważny, bo Pan jest Zbawicielem Swojego ludu.”