PRZYCHYLNOŚĆ PANA - Gary Wilkerson

Kiedy ja głoszę to kazanie w kościele Springs w Colorado Springs, pewien młody człowiek głosi w kościele Times Square w Nowym Jorku. Przez rok był to człowiek bezdomny, zagubiony, zbolały, załamany, alkoholik
NIENAWIDZĘ TEGO KOŚCIOŁA
Pewnej niedzieli rano wszedł do kościoła Times Square i znalazł wolne miejsce w tylnym rzędzie na balkonie. Wyszedł z nabożeństwa marudząc, „Nienawidzę tego kościoła. Nigdy już tu nie wejdę!” Jednak przyszedł znowu i znowu wychodził mówiąc. „Nienawidzę tego kościoła. Już nigdy tu nie przyjdę.”
Jednak przychodził ponownie – trzecia niedziela, czwarta niedziela, piąta niedziela i tak dalej. Nawet policzył te niedziele – było ich 52 -  i wreszcie zamiast mówić, „Nienawidzę tego kościoła i już tu nie przyjdę,” powiedział, „Kocham Jezusa i potrzebuję Go w moim życiu.” Ten bezdomny młody człowiek, żyjący na ławce w parku w Nowym Jorku, podszedł do ołtarza i oddał swoje życie Jezusowi.
ODKUPIONY, ODNOWIONY, ODBARZONY
Następnie został wysłany na odwyk, gdzie stwierdzono, że miał genialny umysł. Po skończeniu programu odwykowego wysłano go do szkoły biblijnej, gdzie ukończył czteroletnie studia biblijne w dwa lata, ze średnią ocen ponad 4.
Potem wysłano go do seminarium, gdzie ukończył trzyletni program teologiczny. Jego zdolność umożliwiła mu ukończenie tego trzyletniego programu w ciągu 18 miesięcy. Seminarium zaproponowało mu posadę profesora, ale on odpowiedział, „Nie, ja jestem pastorem.”
Dzisiaj jest jednym  pastorów kościoła Times Square i głosi kazania dla chwały Bożej. To jest przychylność Pana.