PLANY PANA - Gary Wilkerson

Często, kiedy Bóg mówi do chrześcijan, że ma dla nich wspaniałe plany, oni odpowiadają, „Panie, ja nie wiem czy tak będzie.” A kiedy szatan przychodzi do nich i mówi, „Zniszczę cię,” myślą „No, to może być prawda.”
KOMU WIERZYSZ?
Wierzymy w kłamstwa wroga prawie bardziej, niż w prawdy Boże. Musimy dotrzeć do miejsca, gdzie powiemy, „Nie, to Bóg ma powołanie dla mojego życia i wyższe miejsce. Stanę twardo i niewzruszenie – z łaski Bożej. Przez Jego moc, która potężnie działa we mnie, jak mówi Paweł” (patrz Kol. 1:29).
Nie staniesz w sile i mocy, ale przez Jego Ducha – ponieważ Jego Duch mieszka w tobie! Możesz być chrześcijaninem, który posiada odwagę i pewność, który wierzy w prawdę o sobie i innych, ale najbardziej o Bogu i tym, co On dla ciebie zaplanował.
SKRAJ KLIFU
Dzisiaj możesz czuć się jakbyś był spychany na skraj klifu, by być zrzucony. Twoje nerwy są na końcu możliwości i czujesz jakbyś dosięgał dna. Są jeszcze inne rzeczy; twoje małżeństwo, twoje życie emocjonalne, presje w pracy czy uzależnienie. Czujesz jakbyś krzyczał, „Boże, czy jest z tego jakieś wyjście?”
Najważniejsze pytanie brzmi, „Jak dojść do tego punktu zaufania i wiary, gdzie powinienem być?”
ODPOWIEDŹ
Słowo Boże ma odpowiedź i jest takie miejsce w Biblii, którego możesz się trzymać
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją” (Jeremiasz 29:11).