JEZUS JEST BLISKO CIEBIE by Gary Wilkerson

Czy zmagasz się z kryzysem, który doprowadził ciebie na kolana? Fizyczny ból, kłopoty finansowe, rozpadające się małżeństwo? Czy twoje doświadczenie trwa już tak długo, że twój duch popada w rozpacz?

Mnóstwo chrześcijan przeżywa bardzo trudne sytuacje, które są poza ich kontrolą i wszystko wydaje się beznadziejne. Wyczerpali wszystkie swoje możliwości i szli do przodu wierząc, że Bóg zaspokoi ich potrzeby, ale ich sytuacja zmieniała się ze złej na gorszą. Czym więcej się modlą, Bóg wydaje się być jeszcze dalej i wydaje im się, że On już się o nich nie troszczy.

Jeżeli to opisuje ciebie, to chcę cię zachęcić: Nie rezygnuj – Jezus jest blisko ciebie. On pragnie nie tylko zaspokoić twoją potrzebę, ale dać ci przełom w wierze. Bez względu na to jak rozpaczliwe są twoje okoliczności, On chce włożyć do twojego ducha tę prawdę: „Jezus nadal to może uczynić.”

Scena w Ewangelii Marka obrazuje cztery rodzaje ognia, jaki może skonfrontować naszą wiarę. Pierwszy jest wtedy, gdy dotknie nas nagła tragedia; drugi jest wtedy, gdy nasze doświadczenie trwało przez długi czas i nie było widać końca; trzeci jest kiedy okoliczności cały czas się pogarszają; czwarty jest wtedy, gdy zupełnie przestaniemy wierzyć.

Jair był bogobojny i oddany Bogu, ale przeżywał nagły kryzys. „ I przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair, a ujrzawszy go, przypadł mu do nóg. I błagał go usilnie, mówiąc: Córeczka moja kona, przyjdź, włóż na nią ręce, żeby odzyskała zdrowie i żyła” (Marka 5:22,23).

Wyobraź sobie desperację Jaira! Jego mała córeczka była śmiertelnie chora i kiedy się dowiedział, że uzdrowiciel Jezus był niedaleko, podjął decyzję: „Położę w Nim swoją wiarę.” Pobiegł do Mesjasza, upadł przed Nim na twarz i błagał o cud: „Panie, jeżeli Ty tego nie uczynisz, to nie ma dla mnie nadziei. Lekarze nie mogą mi pomóc. Ty musisz uczynić dla mnie cud.”

Zwróć uwagę na dokładne wyrażenie jakiego użył Jair: „Żeby żyła” (65:234). To pokazuje wiarę Jaira w możliwości Chrystusa. Uwierzył Panu w niemożliwe i oświadczył, „Jezusie, Ty możesz.” On wiedział, że jeżeli Chrystus tylko dotknie jego córki, to będzie ona uzdrowiona.

Znamy resztę tej historii. Jezus powiedział do domowników, „Po co to całe zamieszanie i płacz. To dziecko nie umarło; ona tylko śpi” (Marka 5:39).

Twoja sytuacja może wyglądać na beznadziejną – ale nie jest ona beznadziejna dla Jezusa. On wzbudził z martwych córkę Jaira i jest gotowy, aby wejść w twoją sytuację z tą samą mocą zmartwychwstania!