TERAZ, KIEDY WYWALCZONO ZWYCIĘSTWO by Gary Wilkerson

Jako chrześcijanie wiemy, że Jezus wywalczył dla nas zwycięstwo na Golgocie. On pokonał śmierć, szatana i moc grzechu. Dla wierzących pozostało pytanie, „Co teraz? Wiem, że Jezus wywalczył zwycięstwo na krzyżu, ale co z moją osobistą walką? Gdzie jest zwycięstwo w walce toczonej w moim życiu teraz?”

To jest ważne pytanie – a Słowo zawiera odpowiedź dla każdego chrześcijanina. Zaczyna się od takiej sceny: „Wtedy zebrali Filistyńczycy swoje wojska na wojnę. Zebrali się w Socho, które należy do Judy” (1 Samuela 17:1). Ten obraz przedstawia duchową prawdę, która nigdy się nie zmienia: Siły ciemności atakują Boży lud.

Kiedy Jezus stał się twoim Zbawicielem, uczynił cię nowym stworzeniem – i chociaż ty się zmieniłeś, to świat nie. Dlatego są siły, które walczą przeciwko tobie: świat, diabeł, a nawet twoje własne ciało, które walczy przeciwko twojemu duchowi.

Czasami twoje walki z tymi siłami są zewnętrzne – ataki na twoje małżeństwo, twoje finanse, twoje dzieci – ale czasami są wewnętrzne. Jesteśmy nękani zmartwieniami: „Czy moje małżeństwo przetrwa te długie, ciche dni?”

„Czy moje dziecko kiedyś odda swoje życie Panu?”

„Czy jestem w ogóle godzien nazywać się chrześcijaninem?” Wszystkie te naciski pchają nas w kierunku zwątpienia i desperacji, powodując w nas pytania, „Gdzie w tym wszystkim jest Bóg? Nie widzę Go w moich codziennych walkach.”

Czasami wołamy „Wystarczy!” i kreślimy linię na piasku. Mówimy sobie, „Jestem zmęczony ciągłym biciem przez nieprzyjaciela.” Ale diabeł dalej przekracza tę linię. Tak było z Izraelem, kiedy walczyli z Filistynami. „Filistyńczycy stali na górze z jednej strony, a Izraelici stali na górze z drugiej strony, a między nimi była dolina” (17:3). Czy to zatrzymało wroga? Wcale nie. Filistyńczycy wyciągnęli cięższą broń w postaci Goliata., człowieka olbrzyma.

Dawid wiedział, że nie może się równać z Goliatem, ale wiedział również, że walka nie jest jego, ale Boża. Kiedy usłyszał drwiny Goliata, zaświadczył: „Dzisiaj wyda cię Pan w moją rękę i zabiję cię… i dowie się cała ziemia, że Izrael ma Boga….. gdyż wojna należy do Pana i On wyda was w ręce nasze” (17:46-47).

Duchowe zwycięstwo nigdy nie należy do nas: ono pochodzi od naszego Wybawcy.