MOCNA WIARA NA TRUDNE CZASY

Biblia wyraźnie maluje obraz, nieskończenie delikatny i osobisty, przypominający nam, że Bóg zawsze „słyszy nasz płacz” (Psalm 6:8). Niektóre przekłady z Hebrajskiego podają to tak, „On liczy, albo przyjmie, albo zna każdą naszą łzę.”

Ten ołtarz wiary, który mamy budować, kiedy wiatry niepewności, złości, strachu i zwątpienia wykrzykują swoje groźby na nas ze wszystkich stron, jest czasami jednym z najtrudniejszych ołtarzy do zbudowania. To samotna mama patrzy na swoje dziecko dzisiaj, wystraszone, oddalone i zagniewane, kiedy wydaje się, że jeszcze wczoraj był on tak kochający i współczujący. Ona leży na swoim łożu w nocy i zadaje pytanie samej sobie, „Kim jest ten potwór, tak arogancki i podły, ubrany w strój mojego syna? Dlaczego? Jak ja mogę wychować syna bez ojca w naszym domu?”

To jestem ja i ty dotknięci chorobą, słyszymy jak lekarz wypowiada okropne słowa o raku, które zamieniają się w plamę strachu i paniki. To samotna osoba, otoczona przez zamężnych przyjaciół i ich dzieci, pogrążona w samotności pyta, „Kiedy, Panie? Dlaczego?” To biznesmen, który poświęcił temu wszystko co miał przez lata, wszystko najlepsze, wszystko co miał, a teraz grozi mu bankructwo. Czuje się zagubiony, bezużyteczny, tak bezsilny i całkowicie pokonany.

Ta wiara, która idzie przez dolinę cienia śmierci, popycha do przodu i idzie ścieżką „turyści na krzyżu” nie odważ się na nią wchodzić. Nie, w tym właśnie miejscu znajdziesz prawdziwych chrześcijan. Oddany służbie pastor, który umiera tysiącem śmierci, kiedy widzi jak jego zbór popada w brzydki podział. Mężczyzna czy kobieta wiary opuszczeni i oszukani, zranieni do kości poprzez rozwód, którego nie da się uzdrowić. Pęknięcie duszy jest tak gwałtowne, że ta osoba naprawdę odczuwa, że będzie musiała utykać przez resztę życia.

Jest taka wiara, która może i odbuduje, przywróci i nawet wzbudzi z martwych. Abraham utracił swój ołtarz (zobacz 1 Mojż. 12). W kraju był głód, a Słowa Pisma podnoszą prawdziwą, ale bolesną zasłonę przykrywającą to, co naprawdę się z nim stało.
Drogi czytelniku, Biblia jest niezastąpionym lustrem i jego celem i wizją jest to, aby zachować twoje życie (zobacz Jakuba 1:23-25).

__________
Claude Houde, główny pastore kościoła Eglise Nouvelle Vie (kościół Nowego życia) w Montrealu,w Kanadzie jest częstym mówcą na konferencjach Expect Chuch Leadership, prowadzonych przez Word Challenge po całym świecie. Pod jego kierownictwem New Life Chuch rozwinął się od garstki ludzi do ponad 3500 w tej części Kanady, w której rozwija się niewiele kościołów Protestanckich.