SERCE ŚWIADOME CELU by Nicky Cruz

Kiedy Bóg oferuje ludziom wykupienie, daje o wiele więcej, niż zbawienie; On nas odbudowuje. Przywraca nam to, co szatan zrabował. Cokolwiek utraciliśmy z powodu grzechu, On przywraca przez miłość. Rany zadane nam przez świat, są uzdrawiane przez Jego cudowną łaskę.

To jest Jezus, którego czcimy – Zbawiciel, który umarł, byśmy my mogli żyć!

To jest jedyne przesłanie, które przynosimy światu związanemu przez grzech.

To jest jedyne świadectwo godne opowiadania – jedyna rzecz, która ma znaczenie!

Jak moglibyśmy tego nie ogłaszać na dachach? Jak możemy kiedykolwiek popadać w apatię po tym wszystkim, co Bóg dla nas uczynił? Jak możemy żyć bez pasji i gorliwości, wiedząc to, co wiemy, rozumiejąc to, co rozumiemy na temat szatana i jego kłamstw, po doświadczeniu bezwarunkowego przebaczenia, które przynosi Jezus?

Jak może jakikolwiek człowiek być cicho?

Od dnia, kiedy Jezus wszedł do mojego serca, moją obsesją w życiu było zbawienie zgubionych dusz! W tym momencie Jezus wypalił w moim sercu obsesję o dusze – płonącą pasję o tych, którzy potrzebują Zbawiciela. To jest ogień, który nigdy nie wygasł i nie przygasł. I nie osłabnął. Ta krew płynie w moich żyłach – ona mnie pcha wprzód dzień po dniu, miesiąc po miesiącu i rok po chwalebnym roku. Moje serce przepełnia to przesłanie o Bożej miłości i wierności, i wszystko, co chcę czynić, to dzielić się tą prawdą z innymi!

Ktoś mnie kiedyś zapytał, „Jaki największy cud widziałeś?” Nawet nie musiałem się zastanawiać nad odpowiedzią, „Kiedy Bóg dociera do grzesznego serca i zamienia je w miłość – to jest największy cud Boży. Widzę, jak to się dzieje każdego dnia i za każdym razem jest to rzeczywiste i potężne dla mnie tak, jak sam tego doświadczyłem.

__________
Nicky Cruz, znany w wielu krajach ewangelista i płodny autor, nawrócil się do Jezusa Chrystusa z życia przemocy i przestępstw, po spotkaniu Dawida Wilkersona w Nowym Jorku w roku 1958. Historia jego dramatycznego nawrócenia została opowiedziana najpierw przez Dawida Wilkersona w książce Krzyż i Sztylet,a później w jego własnej książce Nicku Cruz Opowiada, która stała się bestsellerem.