GŁĘBIEJ, NIE SZERZEJ by Jim Cymbala

Rzeczy Boże mają obwód i są zachowane w zapisanym ciele prawdy. Tak jak studnia bez dna, nikt nigdy nie pojął głębi Bożej prawdy.

Aby wejść do mocy ewangelii – lub modlitwy, albo Ducha Świętego, albo Bożej miłości – musimy zagłębiać się coraz głębiej w tę Bożą studnię. Każdy człowiek używany przez Boga wchodził w ten szeroki zbiornik.

Jednak dzisiaj jest taka tendencja, aby tylko popluskać się w prawdzie przez chwilę … a potem wyskoczyć na zewnątrz do otaczającej gleby. „Popatrz na to – Bóg czyni coś nowego!” mówią ludzie. W ciągu sześciu miesięcy czy gdzieś około tego, oczywiście ta nowość się znudzi i na nowo wskakują na nowy kawałek trawy. Spędzają całe życie przeskakując z jednej strony Bożej studni na inną, nigdy nie sprawdzają głębi żywej wody wewnątrz.

Wewnątrz tej studni nie ma powodu do wychodzenia ani wyskakiwania na zewnątrz. Kto może kiedyś zgłębić pełnię Bożej miłości? Kto kiedy wyczerpie bogactwo Jego miłosierdzia dla upadłych ludzkich istot? Kto kiedy zrozumie prawdziwą moc modlitwy?

Szczególnie od lat 1960-tych pojawiały się i znikały mody w kościele Ameryki Północnej i niedługo były zastępowane przez nowe mody. Leonard Ravenhill, przebudzeniowy kaznodzieja i autor z Wielkiej Brytanii powiedział mi krótko przed swoją śmiercią, „Ludzie dzisiaj mówią, że kościół rośnie i rozszerza się.” Tak, jest on dziesięć mil szeroki i około centymetra głęboki.”

Jeżeli odważymy się pójść do sali gimnastycznej, to prawdopodobnie spotkamy tam mężczyzn, którzy wyglądają na super gwiazdy w swoich drogich snikersach. Kłopot w tym, że nie potrafią oni trafić piłką do kosza. Mają najnowocześniejsze wyposażenie, ale nie potrafią grać w kosza.

Jako Boży ludzie, mamy wszelki potrzeby sprzęt – jest on dostępny już dwa tysiące lat. On nam dał wszystko, co jest potrzebne, żeby dopisywać punkty na tablicy wyników i zdobywać zwycięstwa w Jego imieniu. Dlatego idźmy naprzód z pełnym zaufaniem w to, co otrzymaliśmy.

Jeżeli chodzi o Boga to nic się nie zmieniło. Jutro On nie będzie chciał bardziej pomóc nam, naszym rodzinom, naszym kościołom, niż pragnie tego teraz. Jeżeli tylko przyjmiemy Jego obietnice, zobaczymy, jak będzie czynił rzeczy, o które nawet nie prosiliśmy ani nie myśleliśmy, tak, jak to czynił w Nowym Testamencie.

__________
Jim Cymbala rozpoczął służbę w Brooklyn Tabernacle z mniej niż dwudziestoma członkami, w małym, zaniedbanym budynku, w trudnej części miasta. Urodzony w Nowym Jorku, jest on od wielu lat przyjacielem zarówno Dawida i Garego Wilkersonów i często jest zapraszany do uslugi na konferencjach dla pastorów i liderów, które sponsoruje World Challenge.