NASZ PASTERZ

Nasz wielki Pasterz kocha każdą owcę, która zbłądziła z powodu doświadczeń, prób, zranień i ran. Nigdy nie będziemy mogli oskarżyć naszego Pasterza, że nas porzucił, bo On stale idzie koło nas i pilnuje nas cały czas.

Może teraz prowadzisz walkę z jakimś rodzajem pokusy czy doświadczenia. Bez względu na to jaka jest twoja walka, postanowiłeś nie uciekać od Pana. Odrzucasz oddanie się w objęcia grzechu i zamiast tego bierzesz do serca Boże Słowo.

Ale tak jak Dawid, zmęczyłeś się i doszedłeś do punktu, gdzie czujesz się całkowicie bezradny. Nieprzyjaciel zalewa cię rozpaczą, strachem i kłamstwami.

Twoje doświadczenia mogą być coraz bardziej tajemnicze i niewyjaśnione. Ale chcę, żebyś wiedział, że bez względu na to co przeżywasz, Duch Święty chce ci objawiać Jehova Rohi, Pan jest twoim pasterzem. Masz Pasterza, który chce wypisać Swoją miłość na twoim sercu.

Jezus nas zapewnia, „Nigdy cię nie zostawię ani nie opuszczę” (Hebr. 13:5). I nasz niebiański Ojciec - Jehova Rohi, Pan twój Pasterz – objawił nam Siebie w Psalmie 123. Mówi nam „ Znam cię po imieniu i wiem co przeżywasz. Przyjdź, połóż się w Mojej łasce i miłości. Nie próbuj wszystkiego zrozumieć, tylko przyjmij Moją miłość dla ciebie i odpoczywaj w Moich ramionach. Tak, Ja jestem Panem zastępów i majestatycznym i świętym Bogiem. Chcę, żebyś poznał te wszystkie objawienia, które Mnie dotyczą. Ale to jedno objawienie, które chcę żebyś miał w tej chwili, to objawienie Jehova Rohi. Chcę, żebyś Mnie znał jako jako twojego kochającego, troszczącego się o ciebie Pasterza. I chcę, żebyś miał pewność, że Ja ciebie przeprowadzę poprzez wszystkie twoje doświadczenia, w Mojej delikatności i miłości,”

„Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają. Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce” (Ew. Jana 10:14-15).