NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM by Jim Cymbala

„ A gdy skończyli modlitwę, zatrzęsło się miejsce, na którym byli zebrani, i napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i głosili z odwagą Słowo Boże” (Dz. Ap. 4:31).

Kiedy po raz pierwszy wokalista Steve Green śpiewał w kościele Brooklyn Tabernacle, zebraliśmy się w moim biurze z pastorami pomocniczymi, żeby się pomodlić zanim rozpocznie się nabożeństwo. Modliliśmy się wszyscy społecznie, żeby Bóg zstąpił wśród nas w tym dniu.

Kiedy otworzyliśmy nasze oczy, Steve miał dziwny wyraz twarzy. „Co to były za wibracje, które odczuwałem”?, zapytał. Czy tu gdzieś blisko przejeżdża pociąg, albo czy to naprawdę było . . . ?”

Wyjaśniłem, że o ile mi wiadomo, to poruszenie nie było spowodowane przez Ducha Świętego; raczej był to przejeżdżający pociąg metra, które przechodzi akurat pod naszym budynkiem.

Jednak dla pierwszego kościoła w Jerozolimie, to poruszenie, jakie odczuwali było spowodowane przez Ducha. Na tym spotkaniu modlitewnym Boża moc zstąpiła w świeży, nowy i głębszy sposób. Ci ludzie już wcześniej byli napełnieni Duchem Świętym w Dzień Zielonych Świąt (Dz. Ap. 2), ale tutaj odczuli nową potrzebę i Bóg przyszedł do nich z nowym napełnieniem mocą.

Okazuje się, że nasz magazyn duchowej mocy pustoszeje z biegiem czasu. Codzienne życie, różne dystrakcje i duchowa walka są wyczerpujące. Innymi słowy, jakich użył Apostoł w Efezjan 5:18, potrzebujemy „stale być napełniani Duchem” (dosłowne tłumaczenie).

Czy nazywamy siebie klasycznymi ewangelikalnymi, tradycjonalistami, fundamentalistami, Zielonoświątkowcami, czy charyzmatykami, wszyscy musimy się mierzyć z brakiem prawdziwej mocy i prosić o nowe napełnienie Duchem Świętym. Potrzebujemy świeżego Bożego wiatru, żeby nas obudził z naszego letargu. Nie możemy się już dłużej ukrywać za jakimiś teologicznymi argumentami. Dni są zbyt mroczne i niebezpieczne.


__________
Jim Cymbala założył Brooklyn Tabernacle z mniej niż dwudziestu członkami w małym, zaniedbanym budynku w trudnej części miasta. Urodzony w Brooklynie, jest od wielu lat przyjacielem Dawida i Garego Wilkersonów i częstym mówcą na konferencjach Expect Chuch Leadership, sponsorowanych po całym świecie przez World Challenge.