JEGO RĘKA JEST WIĘKSZA by Claude Houde

Dziecko stało na chodniku przed sklepem ze słodyczami, jakby przyklejone do ziemi. Wewnątrz był świat ciast czekoladowych, najlepsze i najsłodsze ciastka znane ludzkości! Właściciel sklepu desperacko próbował ignorować tego biednego, małego chłopca z dużymi oczami, który wpatrywał się w niego cierpliwie, nie mówiąc ani słowa. Po wielu minutach właściciel sklepu zniecierpliwił się i zajął się czymś, mrucząc pod nosem, „Nie mogę dawać ciastek i słodyczy każdemu dziecku, które się pojawi! To jest biznes i ja muszę na tym zarabiać!”

Ale ostatnie spojrzenie na to dziecko zmieniło jego zdanie. Zrezygnowany właściciel skinął na chłopca, by wszedł i z szybkością błyskawicy sprytny chłopiec był w środku. Właściciel zdjął pokrywę z olbrzymiego słoja, pełnego najsmaczniejszych (ale również najdroższych) czekoladkek. Skinął na chłopca, mówiąc „Weź sobie trochę.” Chłopiec popatrzył na niego z szerokim uśmiechem, ale pokręcił głową. Właściciel powtórzył, „No dalej, weź sobie co chcesz! Za darmo!” Chłopiec znowu pokręcił głową! Wtedy ten dobry człowiek sięgnął do słoja i dał chłopcu pełną garść pyszności!

Zdziwiony właściciel zapytał chłopca, „Dlaczego sam sobie nie wziąłeś?” Sprytny chłopiec odpowiedział triumfalnie, „Ponieważ twoja garść jest większa, niż moja,”

Drogi przyjacielu, Boża ręka jest większa, niż nasza. Jego moc jest wystarczająca. Jego wszechmocna dłoń bierze naszą słabą i drżącą dłoń i zaczynają dziać się ponadnaturalne rzeczy! To Jego ręka pozwala mojej ręce wziąć to, co On przygotował dla mnie.

„Jeśli tedy wy, będąc złymi, potraficie dawać dobre dary dzieciom swoim, o ileż więcej Ojciec wasz, który jest w niebie, da dobre rzeczy tym, którzy go proszą” (Mat 7:11).


__________
Claude Houde, główny pastor kościoła Eglise Nouvelle Vie (kościół Nowego życia) w Montrealu,w Kanadzie jest częstym mówcą na konferencjach Expect Chuch Leadership, prowadzonych przez Word Challenge po całym świecie. Pod jego kierownictwem New Life Chuch rozwinął się od garstki ludzi do ponad 3500 w tej części Kanady, w której rozwija się niewiele kościołów Protestanckich.