BÓG CHCE CZYNIĆ TO, CO NIEMOŻLIWE

Nie wystarczy po prostu wierzyć w Boga, jako Stwórcę wszystkiego. Musimy również wierzyć, że On jest Bogiem, który chce czynić w naszym życiu to, co niemożliwe. Biblia mówi o tym wyraźnie: Jeżeli nie wierzymy tak o Nim, to nie wierzymy wcale.

Według mnie, żadna ilość porad nie pomoże człowiekowi, jeżeli nie wierzy on w cuda. Nie zrozumcie mnie źle. Nie jestem przeciwny poradnictwu chrześcijańskiemu. Ale nie ma sensu doradzać komuś, kto nie jest w pełni przekonany, że Bóg może rozwiązać jego problem, obojętne co to jest.

Jako pastor, który udziela porad, wiem, że nie mogę zaoferować nic małżonkom, jeżeli oni nie wierzą, że Bóg może uratować ich relacje. Może im to wyglądać zupełnie beznadziejnie; może przez lata gromadzili odrzucenie i gorycz. Ale muszą być przekonani, że Bóg może uczynić to, co niemożliwe.

Takim małżeństwom mówię od razu, „Będę wam pomagał, ale najpierw musze zapytać: Czy naprawdę wierzycie, że Bóg może naprawić wasze małżeństwo? Czy macie wiarę, że bez względu na to, jak niemożliwe to dla was wygląda, On ma moc odnowić wasze relacje?” Jezus powiedział wyraźnie do każdego z Jego dzieci: „Co niemożliwego jest u ludzi, możliwe jest u Boga” (Łuk. 18:27).

W całym naszym narodzie chrześcijanie rezygnują ze swoich małżeństw. Nawet niektórzy z moich znajomych kaznodziejów rozwodzą się. Kiedy mówię z nimi o ich sytuacji, uświadamiam sobie, że oni uważają, że ich małżeństwo nie może być uzdrowione. Po prostu nie ufają Bogu, że uczyni dla nich to, co niemożliwe.

Wielu z małżonków, którzy przychodzą do mnie po porady, już postanowili z swoich umysłach, że kończą to małżeństwo. Jedyny powód dla którego przychodzą, to by otrzymać moją aprobatę dla kierunku, w którym postanowili pójść.

Żaden doradca na świecie nie może ci pomóc, jeżeli nie wierzysz absolutnie Bożemu Słowu, że nic w twoim życiu nie jest poza Jego możliwościami, by to naprawić. W innym przypadku twoje chrześcijaństwo jest daremne – ponieważ wierzysz Bogu tylko do pewnego punktu. Tak naprawdę nie wierzysz Mu, że będzie Bogiem tego, co niemożliwe.