JESTEŚ BŁOGOSŁAWIONY by Gary Wilkerson

„W potomstwie [Izaaka] wszystkie narody ziemi będą błogosławione, ponieważ Abraham był posłuszny Mojemu głosowi i strzegł tego, co mu poleciłem” (1 Mojż. 26:4,5).

Słowem kluczowym w tym fragmencie jest posłuszny, ponieważ posłuszeństwo przynosi błogosławieństwo. Robisz krok wiary i mówisz, „Boże, to jest trudne i nawet nie jestem pewny czy potrafię to zrobić.” Ale wchodzisz w to i mówisz, „Boże, będę posłuszny” i kiedy tak zrobisz, otworzą się dla ciebie okna w niebie. Łaska daje nam siłę do wykonania tego, do czego nas Bóg powołuje.

Jesteśmy powołani, aby być świętym ludem – być oddzielonymi – być świętymi dla Pana – aby być posłusznymi Jego przykazaniom. Nieposłuszeństwo często nas okrada z łaski i błogosławieństwa i dokończenia dzieła, jakie On chce wykonać w naszym życiu.

Bez względu na to czego Bóg od ciebie oczekuje, bądź Mu posłuszny. Jeżeli powie ci, żebyś dał, to bądź posłuszny. Jeżeli powie, żebyś poszedł, bądź posłuszny. Jeżeli powie, żebyś stał, to bądź posłuszny. Nie żyj według tego co ty chcesz robić, ale według tego czego Bóg oczekuje, a znajdziesz błogosławieństwo dla siebie, w tobie i wokół ciebie. Błogosławionym przez Pana będzie wszystko, czego dotykasz.

„ Izaak siał w owej ziemi i zebrał w tym roku stokrotne plony, bo Pan mu błogosławił” (werset 12). Widzimy, że Izaak siał i zbierał obfite żniwo. Bóg nie jest zaniepokojony ekonomią Ameryki. On się nie martwi o to co się stanie w twojej pracy czy w twoim domu. Dlaczego? Bo On ma wszelkie możliwości, wszystkie źródła, wszelką moc na niebie i na ziemi, aby zaspokoić wszystkie twoje potrzeby według Swojego bogactwa w chwale.

Bóg chce, żebyś wiedział, że On ci błogosławi. Takie jest Jego serce. Odrzuć takie pojęcie o kapryśnym, staroświeckim Bogu, który w niebie tylko czeka, żebyś zrobił błąd, aby mógł ci zabrać to czego potrzebujesz. Nie! Bóg chce ci da siłę, abyś był posłuszny, ponieważ pragnie ci błogosławić.