PRZEZWYCIĘŻANIE STRACHU PRZED WIARĄ by Gary Wilkerson

Ludzie przeżywają szerokie spektrum strachu. Psycholodzy mówią, że prawie każdy człowiek ma strach przed śmiercią; inni boją się być sami, a jeszcze inni boją się być w tłumie. Publiczne przemawianie jest jeszcze innym powszechnym źródłem strachu.

Niektórzy z nas rozmijają się z największymi darami w życiu z powodu strachu. Bóg chce zrodzić w twoim sercu pewne rzeczy, a ty rozmijasz się z nimi, gdyż boisz się zaryzykować wiarę potrzebną do tego, aby zaangażować się w to czego chce Bóg.

Kilka lat temu razem z moją żoną mieszkaliśmy w Nowym Jorku i pracowaliśmy w Zborze Times Square. Pan wyraźnie do nas mówił na temat założenia zboru w Londynie, w Anglii. Było to wielkie ryzyko i baliśmy się tego. Nie mieliśmy wielu środków materialnych i nie znaliśmy wielu ludzi w Anglii, ale zdecydowaliśmy się zaufać Bogu.

Mieliśmy już uzgodnione wynajęcie domu, ale kilka tygodni przed naszym planowanym wyjazdem plany wynajęcia domu zostały anulowane. Co mieliśmy teraz zrobić?

Mieliśmy zaplanowane spędzenie dwóch tygodni w Południowej Afryce, gdzie prowadziliśmy grupę krótkoterminowej misji, przed przeprowadzką do Anglii. Kiedy byliśmy w Afryce, razem z żoną mieszkaliśmy w domu południowoafrykańskiego byznesmena. Któregoś ranka człowiek ten zapytał mnie, „Czy wszystko w porządku?” Odpowiedziałem, że „w pewnym sensie jestem trochę zmartwiony w jednej sprawie.” Potem opowiedziałem mu o naszym planie przeprowadzki do Londynu i powiedziałem, że właściwie nie mamy tam mieszkania.

„Ja kocham Londyn i właściwie mam tam dom” powiedział ten byznesmen. Potem po kilku dniach powiedział mi, „Oto są klucze do mojego domu. Jest twój na ile go potrzebujecie.”

Ja się martwiłem, że będziemy musieli odwołać nasze plany – ale Bóg o tym wiedział! Małżeństwo z Nowego Jorku musiało pojechać do Południowej Afryki, aby znaleźć dom w Londynie. Tylko Bóg może coś takiego zorganizować!

Ja wierzę, że Bóg posyła nas, żebyśmy zrobili coś, co czasem wydaje się trudne, ale kończy się świadectwem dla Boga. Kiedy stanie się coś takiego, człowiek chodzi pełny ufności i odwagi w sercu, wiedząc, że Bóg zaopatruje.