NIE GOTOWY DO WALKI!

Wyobraźmy sobie, że trener bokserski bierze swojego zawodnika do odizolowanego obozu treningowego i tam spędza cały czas, motywując psychicznie tego człowieka do walki. Mówi do niego, „ Będę z tobą koło ringu – nigdy cię nie opuszczę. Oto masz listę wielkich bokserów z przeszłości i prześledź wszystkie ich posunięcia. Nie musisz się męczyć na treningach. Powiedziałem ci, że jesteś zwycięzcą i moje słowo, to wszystko, czego potrzebujesz! Podam ci pewien schemat, jak pokonać tego olbrzyma, kiedy staniesz naprzeciw niego w ringu!”

Jaki byłby to trener? Absolutnie niemądry! A co robi dobry trener? Znajduje najlepszego boksera, stawia go naprzeciw niego i pozwala im walczyć!

Kochani, ilu chrześcijan nazywa siebie wojownikami, ale nigdy nie przeszli szkolenia ani próby? Słyszymy tak wiele na temat wojowników modlitwy w tym narodzie. Ale smutna prawda jest taka, że większość z nich nigdy nie była na wojnie! Nie są wyszkoleni i nie są gotowi do walki!

Niedawno pytałem Pana, dlaczego tak wielu wierzących przeżywa tak trudne i ciężkie chwile. Dlaczego tak cierpią? Dlaczego tak wielu jest doświadczanych do granic ich możliwości?

Bóg wie, że szatan będzie rozwiązany na ziemi na ostatnią godzinę tej walki. Pan będzie potrzebował dobrze wyszkolonych wojowników, którzy pokonają wszelkie moce piekła. Właśnie teraz On czyni szybkie dzieło w Jego resztce – nazywa się to szkoleniem kryzysowym!

Ci cierpiący, głęboko doświadczani święci stają się kapitanami Jego armii czasów ostatecznych. Bóg daje im Ducha walki i przygotowuje wojowników, którzy są wypróbowani i wyszkoleni, ponieważ walczyli z Bogiem. Czym więcej cierpią i czym mocniejsze jest doświadczenie, tym większą ma dla nich pracę do wykonania!

Ten rodzaj szkolenia wymaga dyscypliny zarówno fizycznej, jak i duchowej. Jakub włączył całe swoje ciało do walki, wszystkie swoje ludzkie możliwości. W nim powstał duch walki i Biblia mówi, „będąc w pełni sił walczył z Bogiem” (Ozeasz 12:4).

Ten wiersz ma wielkie znaczenie dla wszystkich, którzy chcą zwyciężać w modlitwie. Mówi, że Jakub zwyciężył w walce „w swojej sile”. Kochani, jeżeli chcecie zwyciężać w tych ostatecznych dniach, będziecie musieli zaangażować w to całe swoje ciało!