CZY BÓG GNIEWA SIĘ NA CIEBIE?

„Bo kogo Pan miłuje, tego karze, i chłoszcze każdego syna, którego przyjmuje. Jeśli znosicie karanie, to Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo gdzie jest syn, którego by ojciec nie karał?” (Hbr 12:6-7).
Nigdy nie jesteś bardziej kochany, niż wtedy, kiedy jesteś karany lub napominany przez Pana. Właściwie w całym tym procesie korygowania chodzi o to, czego Bóg pragnie dla ciebie. To jest po to, by cię doprowadzić do poznania Jego chwały. I pamiętaj, Bóg nigdy nie karze Swoich dzieci w gniewie.
Jednak uważajcie. Biblia nazywa te chwile karania bolesnymi. One nie są w żadnym wypadku radosne. „Żadne karanie nie wydaje się chwilowo przyjemne” (12:11). Pomimo tego mamy powiedziane, „Później jednak wydaje błogi owoc sprawiedliwości tym, którzy przez nie zostali wyćwiczeni” (ten sam werset).
Ja przez lata musiałem gasić wiele szatańskich strzał i kłamstw, ale dzisiaj ogłaszam z pewnością, „Bóg nie gniewa się na mnie. Drogi naśladowco Jezusa, On nie gniewa się na ciebie. Dlatego zgaś wszystko, co diabeł mówi, próbując przekonać cię, że jest inaczej!”
To jest zwycięstwo krzyża: Pokój z Bogiem i pokój Boży.