JUŻ CZAS DZIAŁAĆ W MIŁOŚCI

“Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest Ojciec wasz” (Łuk. 6:36).

Słowo „miłosierni” pochodzi od greckiego słowa misericordia, co oznacza „niedola”. Pełne znaczenie tego słowa, to: „brać do serca niedolę kogoś z zamiarem pocieszenia i ulżenia mu.” A więc być miłosiernym, oznacza brać na siebie ciężary kogoś innego!

To właśnie czyni dla nas nasz Pan. Ileż razy Jezus wziął twoją niedolę i cierpienie, dając ci w zamian pociechę, odpoczniecie i przebaczenie? Jak często ocierał twoje łzy i przemówił dobrym słowem, kiedy na to nie zasługiwałeś? Czynił to raz za razem!

Jak możesz nie mieć serca, by brać na siebie niedolę i ból kogoś o kim wiesz, że cierpi? Greckie słowo na określenie „uprzejmości” ma swoje korzenie w słowach: „wyrocznia” i „delikatny dotyk”. Czy jesteś wyrocznią nadziei dla twoich braci i sióstr w Chrystusie, oferując im słowo nadziei od Pana, z delikatnym dotykiem pociechy? Według Pisma, wszystko, co masz zrobić, by być wyrocznią miłości, to pokazać innym, kim jest Jezus.

Słowo „współczucie” oznacza „być dotkniętym przez niedolę innych i zdecydowanym, by coś z tym zrobić.” To nie znaczy podejść do kogoś, kto grzeszy i powiedzieć mu, „Mam dla ciebie bracie słowo z nieba. W twoim życiu jest grzech!”

Jeżeli on ma grzech w swoim życiu, to on o tym wie! Prawdopodobnie by ci odpowiedział słowami Jeremiasza: „Nie postępuj ze mną w gniewie, bo mnie zniszczysz. Jestem już wystarczająco nisko, i nie pogrążaj mnie głębiej!”
Jeżeli miałeś objawienie chwały Pana, to wiesz, co znaczy skosztować Jego miłości, łaski i przebaczenia. Jesteś przemieniany przez tą chwałę. Teraz Jezus mówi, weź tą chwałę i świeć nią na świat wkoło siebie. Już czas działać w miłości tak, jak twój Pan stale postępuje z tobą!