WYKONUJ PRACĘ EWANGELISTY by Gary Wilkerson

Jestem pastorem i mój czas jest wypełniony pracą według mojego powołania. Ale ostatnio moje serce zostało zachęcone do działania jako ewangelista. Niedawno prosiłem Boga, by otworzył mi drzwi do pięciu ludzi w ciągu następnego tygodnia, bym mógł zaświadczyć im o Jezusie. Tego dnia siedziałem z moją rodziną w restauracji i pewien starszy człowiek przechodząc, położył rękę na ramieniu każdego z nas. Był to delikatny gest i ja zacząłem z nim rozmawiać.

Miał on na imię Skip i miał osiemdziesiąt pięć lat. Powiedział nam, że jego żona niedawno miała udar i jest inwalidą. „Jesteśmy małżeństwem przez wszystkie te lata, a teraz ona leży w domu,” powiedział Skip. „Jestem przytłoczony opieką nad nią. Wyszedłem tu, by trochę się od tego oderwać.” Kiedy zapytałem go, czy możemy się pomodlić, jego oczy się rozjaśniły. On czekał na kogoś, kto by mu powiedział, że Bóg się troszczy.

Później tego tygodnia mówiłem o miłości Jezusa z bezdomnym nastolatkiem. W ciągu kilku dni miałem znaczące i mocne spotkania z innymi. Modlitwa nie tylko otwiera mocno drzwi, ale też otwiera nasze oczy na potrzeby koło naszego domu – jak również na Boże pragnienie zaspokojenia tych potrzeb.

W każdym społeczeństwie ludzie są gotowi, by zobaczyć kościół wierny w działaniu według jego wiary, że Bóg chce uwalniać ludzi z każdego więzienia. Oni chcą wiedzieć że jest nadzieja w ich rozpaczy. Pan jest gotów działać w rezultacie naszych modlitw; On chce, byśmy szli naprzód w wierze i oglądali Jego potężną moc, przemieniającą życie.

Zachęcam was: Módlcie się usilnie – o waszych najbliższych i o każdego, kogo spotykacie. Może Bóg już działa w ich życiu, chociaż tego jeszcze nie widać. Kiedy usłyszysz pukanie do drzwi, otwórz je z wiarą. Jezus jest gotów zadziwić nas wszystkich, zbawiając, uwalniając i przemieniając życie.