W TWOICH RAMIONACH MIŁOŚCI by Claude Houde

Ostatnie wspomnienie mojego drogiego przyjaciela, pastora Bernarda Sigouin na ziemi, to wspaniały moment, kiedy stał z rękami podniesionymi do nieba i śpiewał:

Śpiewam prostą pieśń miłości
Mojemu Zbawicielowi, mojemu Jezusowi
Jestem wdzięczny za to, co Ty uczyniłeś,
Mój kochający Zbawicielu, mój drogocenny Jezu.

Moje serce cieszy się, że nazwałeś mnie Swoim
Nie chciałbym być w żadnym innym miejscu, niż

W Twoich ramionach miłości
W Twoich ramionach miłości.
Trzymasz mnie ciągle, trzymasz mnie blisko,
W ramionach Twojej miłości.


W taki sposób pastor Bernard opuścił ten świat i odszedł do Ojca. Ze słowami uwielbienia na ustach i radością, z którą wiernie służył Bogu do końca, znalazł się w kochających ramionach tego, komu powierzył całe swoje życie w niezachwianej wierze. Kiedy upadł na podłogę tam w kościele, któremu poświęcił całe swoje życie, przypomniał mi się wiersz, „Wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana” (2 Kor. 5:8).

Miałem przywilej głosić Słowo na jego pogrzebie. Najbliżsi, rodzina, pastorzy, liderzy i studenci szkoły biblijnej zebrali się, by uczcić jego pamięć i wiarę jego życia. Przy pełnej kaplicy głosiłem Słowo, wzywające do wiary, która nigdy nie rezygnuje: „Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo wierny jest Ten, który dał obietnicę; Nie porzucajcie więc ufności waszej, która ma wielką zapłatę Albowiem wytrwałości wam potrzeba, abyście, gdy wypełnicie wolę Bożą, dostąpili tego, co obiecał. Bo jeszcze tylko mała chwila, a przyjdzie Ten, który ma przyjść, i nie będzie zwlekał. a sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania. Lecz my nie jesteśmy z tych, którzy się cofają i giną, lecz z tych, którzy wierzą i zachowują duszę” (Hebr. 10:23,35-39).

Oby nowe pokolenie zostało zainspirowane, by przejąć tę płonącą pochodnię, absolutną pewność, której bez wiary nie osiągniemy! Niech światło waszej wiary oświeca zimną i ciemną noc niewiary, dając nadzieję i kierunek wszystkim dookoła was, którzy zgubili drogę, a dla których ponowne uwierzenie jest sprawą życia lub śmierci!


__________
Claude Houde, główny pastor kościoła /Eglise Nouvelle Vie/ (kościół
Nowego życia) w Montrealu, w Kanadzie jest częstym mówcą na konferencjach Expect Chuch Leadership, prowadzonych przez World Challenge po całym świecie. Pod jego kierownictwem New Life Church rozwinął się od garstki ludzi do ponad 3500 w tej części Kanady, w której rozwija się niewiele kościołów Protestanckich.