JEZUS PUKA DO DRZWI

„Wy jesteście z ojca diabła i wykonujecie pożądliwości waszego ojca” (Jana 8:44).

Chrystus wypowiedział te słowa do tłumu religijnych ludzi, którzy myśleli, że są dobrzy w Bożych oczach. Byli zewnętrznie czyści i religijni, ale wewnątrz byli pełni pożądliwości, zmysłowości, cudzołóstwa, zawiści.

Jest taka choroba nazwana chorobą grzechu, która dotyka dzieci diabła. Im głębiej taki człowiek pogrąża się w grzechu, tym bardziej krytyczna staje się ta choroba. Osiąga swój szczyt, kiedy nagle grzech traci przyjemność, jaka z niego pochodzi i staje się nudny i nie daje satysfakcji.

Choroba grzechu doprowadziła młodą gwiazdę TV do samobójstwa. Aktor ten grał rolę w popularnym serialu i zarabiał fortunę. Właśnie podpisał kontrakt na udział w filmie i chodził z piękną aktorką. Był sławny, miał fortunę i dobre zdrowie.

Ale wtedy jego martwe ciało zostało znalezione w tanim hotelu porno. Okazuje się, że żadna z przyjemności tego świata go nie zaspokajała. Jego życie było puste, bez znaczenia i wreszcie zakończyło się samobójstwem. Umarł w wyniku choroby grzechu!

Jeżeli nigdy nie oddałeś swojego życia Jezusowi, to aż dotąd diabeł miał całkowitą kontrolę nad tobą. On rządził i kierował twoim życiem. Ale może teraz szatan widzi nadchodzącą zmianę dla ciebie i wie, że traci swoją moc nad tobą.

Grzech nagle utracił dla ciebie swój słodki smak. Nie chodzisz już do tych złych miejsc, do których kiedyś chodziłeś i już nie podobają ci się te zabawy. Pieniądze już cię nie zadowalają, ani seks ani majątek. Odczuwasz coraz większą pustkę wewnątrz.

A teraz tu jesteś i czytasz to przesłanie. Może już masz pragnienie czytania Biblii. Nikt cię do tego nie zmusza; coś wewnątrz ci mówi, żebyś poszedł w tym kierunku.
Umiłowany, teraz Jezus puka do drzwi twojego serca i diabeł o tym wie. A szatan najbardziej się boi tego, że ty otworzysz drzwi dla Chrystusa!