WIERNA PRZYJAŹŃ

Jeżeli jesteś naśladowcą Jezusa – jeżeli jesteś pod osłoną krwi Chrystusa – szatan będzie próbował wprowadzić do twojego życia kogoś, żeby zniszczy wszystko co jest Bożego w tobie!

Właśnie teraz może myślisz: „Chwileczkę! Nie chcę zaczynać wątpić w moich przyjaciół, ani nagle zacząć ich podejrzewać.” Jeżeli są to prawdziwi przyjaciele, związani z twoim sercem w duchu Chrystusowym, to nie masz się czego bać, sprawdzając twoją przyjaźń z nimi. Powinieneś patrzeć na twoje przyjaźnie w świetle Pisma.

Łatwo jest poznać czy twoje bliskie przyjaźnie są do Boga, czy też zostały wprowadzone przez wroga, żeby ciebie zniszczyć. Po prostu pomyśl o twoim najbliższym przyjacielu i odpowiedz na te pytania:
  • Czy on (lub ona) plotkuje, obmawia albo mówi źle o innych? 
  • Czy lubi się sprzeczać na temat Słowa Bożego, czy lubi debatować i nigdy nie dochodzi do prawdy? 
  • Czy bogobojnych ludzi nazywa „Faryzeuszami”? 
  • Czy odkrywasz w jego słowach ducha nieposłuszeństwa, zawiści lub podejrzliwości? 
  • Czy wypowiada trujące słowa przeciwko swojemu współmałżonkowi? 
  • Czy udało mu się zaszczepić nieuprzejme myśli w twoim umyśle na temat innych? 
  • Czy zacząłeś (zaczęłaś) dołączać do niego/niej wyrzucając gorycz? 
Jeżeli twój przyjaciel pasuje do tego opisu – a ty jesteś coraz bardziej odprowadzany od Jezusa ze względu na waszą przyjaźń – to możesz wiedzieć, iż diabeł wprowadził tę osobę do twojego życia. Ma on ducha Achaba i został posłany, żeby zniszczyć dzieło Chrystusa w tobie!

Z drugiej strony, prawdziwy, bogobojny przyjaciel będzie zawsze stawał po stronie Słowa Bożego w każdej sprawie., a nie tylko po twojej stronie dlatego, że jesteście przyjaciółmi. Takie przyjaciel nie będzie ci doradzał w goryczy grzechu. Zamiast tego będzie cię kochał na tyle, żeby powiedzieć ci prawdę.

„ Razy przyjaciela są oznaką wierności, pocałunki wroga są zwodnicze” (Przypowieści Salomona 27:6).