DWA ABSOLUTY

Im dłużej żyję dla Chrystusa, tym trudniej jest mi zaakceptować łatwe rozwiązania na wszystko. Ale w moich własnych wysiłkach znalazłem wielką pociechę w dwóch wspaniałych absolutach.

Pierwszy absolut: BÓG MNIE NAPRAWDĘ KOCHA. Bóg nie zajmuje się potępianiem Swoich dzieci kiedy upadną. On jest kochającym Ojcem i chce nas tylko podnosić z naszych słabości.

Dostrzegłem przelotnie tę miłość niedawno, kiedy spacerowałem po lesie wokół naszego rancza. Nigdy się nie zatrzymywałem, żeby zastanowić się nad tym jak latają ptaki tak swobodnie i zdrowo. Ale nagle na ziemi przede mną machał skrzydełkami kaleki mały ptaszek. Ten malutki pisklak tak bardzo próbował latać, ale potrafił tylko bezradnie machać skrzydełkami w kurzu. Zatrzymałem się, żeby go podnieść. Wtedy przeszedł mi przez umysł znamy werset z Biblii. „Ani jeden wróbelek nie spadnie na ziemię bez waszego Ojca” (Mat. 10:29).

Kiedyś myślałem, że ten werset mówi, „Żaden wróbelek nie spadnie na ziemię, żeby nie wiedział o tym Ojciec.” Ale wersja Mateusza mówi: Żaden nie upadnie bez Ojca.”

Bóg jest z nami, nawet kiedy upadamy. Bóg nie wpada w nasz grzech, ale zstępuje do naszego upadłego stanu. Nie opuszcza nas na naszej drodze w dół. Bo widzicie, my jesteśmy tym wróbelkiem.

Czasami rozpoznajemy Jego wielką miłość, kiedy dojdziemy na dno. Odniesiesz wielkie zwycięstwo, jeżeli będziesz przekonany, że Bóg ciebie kocha nawet wtedy, kiedy jesteś w twoim zranionym, kalekim stanie. Nasza siła jest odnawiana poprzez Jego wieczną miłość. Po prostu odpoczywaj w tej wspaniałej miłości. Nie panikuj. Wybawienie przyjdzie.

Drugi absolut: MOJA WIARA JEST TYM, CO NAJBARDZIEJ SIĘ JEMU PODOBA! „Bez wiary nie można się Jemu podobać” (Hebr. 11:6). Bóg poczytuje naszą ufność za sprawiedliwość. „Abraham uwierzył Bogu i zostało mu to poczytane jako sprawiedliwość” (Rzymian 4:3).

Ja mogę nie rozumieć dlaczego czasami tak długo trzeba czekać na Jego interwencję, ale wiem, że On dotrzyma danego mi słowa.