Z OBFITOŚCI SERCA

Kiedy jako dziecko powiedziałem coś niegrzecznie, moja matka płukała mi usta mydłem. Ale to nie moje usta potrzebowały oczyszczenia, lecz moje serce! Twój język mówi tylko to, co jest w twoim sercu. Są to słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa i On mówi, że rozwiązłe, nieostrożne, złe słowa mogą wychodzić tylko z nieczystego serca.

Jako wierzący, nie wzięliśmy poważnie tego, co nasz Pan powiedział o ujarzmianiu naszego języka. On zrobił z tego sprawę serca! Moje nieostrożny język nie tylko unieważnia całą moją duchowość, ale też pokazuje, że moje serce jest nieczyste.

Jeżeli plotkuję, opowiadam brudne kawały, poniżam innych ludzi, podnoszę głos i wydzieram się na swoją rodzinę, to muszę sobie zadać pytanie: „Jakie nieczyste, brudne rzeczy są nadal zgromadzone we mnie, że mogłem w taki sposób mówić?”

Muszę sprawdzić swoje serce i zapytać” „Skąd to pochodzi? Chyba z czymś się jeszcze nie rozprawiłem, bo inaczej bym nie mówił takich rzeczy. Dlaczego plotkuję? Dlaczego wypowiadam takie podłe, nieostrożne słowa? Jaka nieuświęcona twierdza jeszcze zajmuje moje serce?”

Jezus nadaje tej sprawie wielką wagę: „Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta. Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy” (Mat. 12:34-35). Jezus mówi: „Jeżeli jesteś nieostrożny w swoim języku – kłócisz się, narzekasz, szemrzesz, paplasz – to masz poważny problem z sercem! Twoje serce nie jest w porządku przed Bogiem i to sięga bardzo głęboko. W tobie jest usadowiony zły skarb tak, jak wąż ma w sobie torebki trucizny schowane za swoimi szczękami. Jeżeli z ciebie wychodzi śmiertelna trucizna, to dlatego, że ta torebka nie została opróżniona!”

Kiedykolwiek ja pozwalam, aby coś nieczystego wyszło z moich warg, muszę się zatrzymać i powiedzieć Panu: „Mistrzu, w moim sercu musi jeszcze być jakiś korzeń zazdrości, gniewu czy pożądliwości. Przekop moje serce głęboko i wyrwij korzenie goryczy, pychy czy cokolwiek to jest!” Bóg chce wyrzucić z twojego serca to zło, tę torebkę trucizny schowaną wewnątrz ciebie! On to chce wykorzenić i uzdrowić ciebie całkowicie.