NAPEŁNIENI NADZIEJĄ, RADOŚCIĄ I POKOJEM!

Jeżeli chcesz, by pokój Boży panował w twoim życiu, musisz zrezygnować z kilku rzeczy:

  • Musisz przestać próbować oceniać jak Bóg wszystko wykona
  • Musisz przestać się martwić i bać: „Nie troszczcie się o nic...” (Filipian 4:6).
  • Musisz przestać mówić Bogu, co według ciebie jest właściwe
  • A najbardziej musisz przestać myśleć, że jesteś nieudacznikiem, przestań myśleć, że nie podobasz się Bogu!

Jedna z najbardziej efektywnych pułapek szatana do obrabowania chrześcijan z pokoju jest przekonanie ich, że muszą walczyć w ciele, by podobać się Bogu. On mnie też tym atakuje!

Czasami, kiedy potrzebuję spokojnego miejsca na modlitwę, wsiadam do samochodu i jadę na odludne miejsce. Mogę uwielbiać Pana, patrząc na zielone pola i lasy. Ale czasami atakują mnie myśli, że nie robię nic dla Pana!

Modlę się, „Panie, niewiele osiągam dla Twojego Królestwa. Tylko się modlę, otrzymuję słowo do kazania, jadę do kościoła i głoszę. Cały świat idzie do piekła, a ja nie robię nic dla Ciebie”!

Czy ciebie też kiedyś nachodziły takie myśli? Robisz wszystko, by się podobać Panu, ale nie czujesz się święty. Ja prawie nigdy nie czuję się święty. Tak jest też w moich najlepszych chwilach – nawet kiedy głoszę pod namaszczeniem Ducha!

Może powiesz, „Ty, bracie Dawidzie czujesz czasem, jakbyś nie robił nic dla Boga?” Tak! To diabeł przychodzi i chce, byśmy czuli się niegodni i niespełnieni. Jeżeli poddajemy się takim uczuciom, tracimy pokój!

Słuchajcie modlitwy Pawła za nami: „A Bóg nadziei niechaj was napełni wszelką radością i pokojem w wierze, abyście obfitowali w nadzieję przez moc Ducha Świętego” (Rzym. 15:13).

Ufaj Jego dobroci. Wierz w Jego miłość i miłosierdzie. Nie oskarżaj Go o to, że się gniewa, lub jest zniechęcony i dlatego nie mówi do ciebie. Niech Jego pokój rządzi w twoim sercu i w całym twoim życiu!