PATRZ JAK BÓG CIĘ BŁOGOSŁAWI - Claude Houde

Niedawno dzieliłem się Słowem w kościele Times Square, to zbór na Manhattanie, założony przez pastora Dawida Wilkersona. Zjedliśmy razem kolację i kiedy szliśmy razem z powrotem, chciałem poprosić go o radę, ponieważ za kilka miesięcy mieliśmy zakładać nasz zbór. Pastor Wilkerson, autor ponad dwudziestu czterech książek założył Ośrodki Teen Challenge, które przynoszą uwolnienie dla narkomanów po całym świecie. Założył też World Challenge, organizację chrześcijańską, wspierającą misje na całym świecie, jak również niezliczone inne służby. W późniejszych latach pastor Wilkerson osobiście przemawiał na konferencjach do tysięcy pastorów i jest uważany za człowieka, który wywarł wielki wpływ na naszą generację dla Boga.

Byłem trochę nerwowy. Pastor Wilkerson był bardzo skromnym człowiekiem, miłym i troskliwym, ale był też niezmiernie poważny i bardzo zaangażowany. Kocham, szanuję i podziwiam go i jestem tak bardzo wdzięczny za wszystko, co zrobił dla mnie i dla pracy Bożej we francuskojęzycznym świecie.

Kiedy szedłem z nim przez zatłoczone ulice Nowego Jorku, oświetlone tak, jak w dzień, nie chciałem powiedzieć nic niestosownego. Wreszcie zdobyłem się na odwagę i wyrzuciłem z siebie, „Pastorze Dawidzie, niedługo mamy założyć kościół. Czy masz klucz, jakąś radę, którą chciałbyś podzielić się ze mną? To znaczy, chciałem powiedzieć, że jeżeli jest coś, co powinienem zrobić, albo wiedzieć, to co byś mi doradził?”

Byłem zdumiony jego odpowiedzią. Zatrzymał się nagle i zaczął mówić z taką intensywnością i pasją, „ Chcesz wiedzieć co jest tym kluczem? Czy naprawdę chcesz wiedzieć?”

Odpowiedziałem załamującym się głosem, „Tak, naprawdę chcę wiedzieć.”

Nagle jego wyraz i głos się zmienił i jego twarz pojaśniała. Jak dziecko, które znało tajemnicę, powiedział, „Znajdź biednych! Dawaj biednym! Pomagaj biednym! Włóż swoje serce i pasję w pomaganie ludziom, którzy nie są w stanie ci zapłacić ani niczego oddać.” Potem zatrzymał się na chwilę i z absolutną radością dodał, „A potem patrz, jak Bóg ci błogosławi!”

„Szczęśliwy jest ten, kto się lituje nad ubogimi” (Przyp. Sal. 12:21).

__________
Claude Houde jest głównym pastorem kościoła Eglise Nouvelle Vie (kościół Nowego życia) w Montrealu,w Kanadzie. Pod jego kierownictwem New Life Chuch rozwinął się od garstki ludzi do ponad 3500 w tej części Kanady, w której rozwija się niewiele kościołów Protestanckich.