RZEKA ŻYCIA

Słowo Boże ostrzega: „Jakże my ujdziemy cało, jeżeli zlekceważymy tak wielkie zbawienie?” (Hbr 2:2). Za ignorowanie Chrystusa trzeba zapłacić wysoką cenę.

Ezechiel 47 mówi o życiu, które płynie z tronu Bożego. Ta rzeka składa się ze świętych, uzdrawiających wód i kiedy płynie przez pustynię, przynosi życie dla wszystkiego, czego dotknie. Ona rozszerza się i pogłębia, aż jest w niej dość wody, by można w niej pływać.

„Te wody… spływają w dół na step i wpadają do Morza, do wody zgniłej, która wtedy staje się zdrowa i gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło” (Ez 47:8-9).

Ta rzeka reprezentuje głoszoną ewangelię, która płynie od czasu Golgoty. Dzisiaj miliony ludzi, którzy słyszą i przyjmują Słowo Boże, są uzdrawiane i prawda o Chrystusie ich budzi, pokazując ich zaniedbania i apatię. Teraz ich oczy są szeroko otwarte i oni cieszą się Jezusem. Szukają Go codziennie, kochają Jego Słowo i dzielą się intymną społecznością z Nim.

A co z tobą? Czy pływasz w tej rzece Bożych uzdrawiających wód? Czy może pozwalasz, by ta rzeka przepływała obok ciebie? Zauważ co dzieje się z pustynią, gdzie ta rzeka nie dociera: „Lecz jego bagna i bajora nie będą zdrowe, będą przeznaczone do zdobywania soli” (47:11).

Może jesteś winien ignorowania Jezusa? Nie modlisz się, jesteś nieposłuszny, zaniedbujesz Jego Słowo i teraz to zaniedbanie stało się twoim sposobem życia. Może odrzuciłeś wszystko, co Jezus kiedyś miał dla ciebie.

Co to znaczy „być przeznaczonym dla soli”, jak mówi Ezechiel? To znaczy totalne wyjałowienie… bezowocność, pustkę, suszę, samotność. Pomyśl o Morzu Martwym w Izraelu. Jest to zbiornik wody całkowicie oddany soli. Żadna ryba nie może tam żyć i żadna roślina rosnąć w nim i wokoło. Jest kompletnie jałowe.

Czy stałeś się takim bajorem – odizolowanym i wyschniętym bagnem? Czy twoje życie jest bezpłodne, bez owocu dla Boga? Czy twoje codzienne życie jest suche i samotne? Wszyscy wkoło ciebie wydają owoc i wzrastają w Chrystusie. Oni zostali uzdrowieni przez święte wody Boże, ale ty nie masz żadnego z tych źródeł, które oni mają. Stałeś się chrześcijaninem tylko z nazwy.

Nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa! Pozwól Panu, by to był pierwszy dzień nowego początku dla ciebie.