MAŁY PRZYCZÓŁEK

Jakub mówi nam, „ Jeśli jednak gorzką zazdrość i kłótliwość macie w sercach swoich, to przynajmniej nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie. Nie jest to mądrość, która z góry zstępuje, lecz przyziemna, zmysłowa, demoniczna. Bo gdzie jest zazdrość i kłótliwość, tam niepokój i wszelki zły czyn” (Jak. 3:14-16).

Zwróć uwagę do kogo Jakub to adresuje. W wersecie 13 mówi, „Czy jest między wami ktoś mądry i rozumny?” Mówi nam, „Możesz mieć wielką duchową mądrość i wiedzę. Ale jeżeli w twoim domu jest gorycz, w twoim sercu kłótliwość i gniew w twoim miejscu pracy, to nie myśl, że jesteś duchowy. Jesteś pod kłamliwym zwiedzeniem.”

Kiedy Jakub mówi o kłótliwości i goryczy, to mówi o sprzeczkach i udowadnianiu winy. Mówi, że to jest wszystko diabelskie, zmysłowe, są to uczynki złego. Krótko mówiąc, każdy, kto trzyma w sercu gorycz, powoduje walki – i co gorsze, otwiera swoje serce na działanie demoniczne.

Czy znasz ludzi, których gorzka zazdrość doprowadziła do opętania szatańskiego? Z biegiem czasu ich zewnętrzna osoba zaczyna manifestować ciemność, którą mieli w sobie. W końcu ich ciało zaczyna się poddawać, chorować i kurczyć i zaczynają cierpieć na brak równowagi umysłowej. Kiedy diabeł otrzymuje taki przyczółek, dokonuje on całkowitego zniszczenia.

A więc trzymaj nadal swoje niezadowolenie. Trzymaj gorzką zazdrość. Nadal wzniecaj sprzeczki. Jeżeli tak będziesz robił, to będziesz trwał w całkowitym buncie przeciwko Bogu i Jego Słowu i otworzysz się dla szatana. Staniesz się duchowo ślepy z zatwardziałym sercem.

Z drugiej strony, jeżeli jesteś duchowy – posłuszny Bożemu Słowu – to bez względu na to jak bardzo jesteś zraniony, będziesz okazywał pokojową mądrość łagodności poprzez przebaczenie.

Podczas podróży do Jerozolimy widziałem potężny przykład tego w jaki sposób szatan może zdobyć demoniczny przyczółek nawet na najmniejszej działce ziemi. Kiedy spoglądałem na Święte Miasto z Góry Oliwnej, widziałem ziemię, na której jest zabudowany muzułmański meczet na Skale.

Ten malutki kawałek ziemi zajmuje tylko część hektara. Ale szatan położył na nim swoje ręce i zbudował świątynie dla siebie, która teraz stała się obrzydliwością spustoszenia, jak to jest nazwane w Piśmie. Diabłu się udało skoncentrować swoje moce w samym środku wybranego kiedyś przez Boga ludu, Izraela. A stało się to wszystko dlatego, że otrzymał tylko taki mały przyczółek. Jest to żywy obraz tego co robi szatan, kiedy zdobywa nawet najmniejszy kawałek ziemi.