BOŻE SNY by Gary Wilkerson

1 Mojżeszowa 37:5 mówi nam, że „Józef miał sen”. Bóg przemawiał bezpośrednio do Józefa w snach, a on się nie wzbraniał, ale pozwalał, by te sny zapalały Bożą iskrę w jego sercu. Słowo sen pojawia się 113 razy w Biblii – ponad 30 z nich dotyczy Józefa.

1 Mojżeszowa 37:5 mówi dalej, „Kiedy opowiedział go braciom swoim, oni jeszcze bardziej go znienawidzili”. Wielu z nas wstydzi się snów (marzeń), które Bóg dał w nasze serce, a część z tego wstydu pochodzi z obawy przed opinią innych. Jeżeli nie wypowiemy naszych bogobojnych ambicji, one nigdy się nie zrealizują. Ujawnienie naszego snu jest już krokiem wiary.

Przez lata moim snem było prowadzenie entuzjastycznego kościoła, jak The Springs Chuch, ale kiedy wypowiedziałem ten sen, w oczach ludzi widziałem powątpiewanie. Łatwo było pogrążyć się w ich wątpliwościach; przecież byłem przedtem pastorem tylko małych zborów. Ale dzięki Bogu, Jego Duch mnie zachęcił, bym mówił „tak” dla marzenia, które On włożył we mnie – i bym Mu zaufał, że to się spełni.

Nie ma nic gorszego, jak poddanie się rozpuście, by zniszczyć dany przez Boga sen. Józef mógł poddać się i zgrzeszyć z żoną Potyfara. Ale jeżeli żyjesz dla Boga, zrobisz wszystko, by Go nie zasmucać. Uczciwość Józefa rozzłościła żonę Potyfara, ale on, odrzucając jej zaloty, pokazał swoją sprawiedliwość. „Jakże miałbym więc popełnić tak wielką niegodziwość i zgrzeszyć przeciwko Bogu?” (1 Mojż. 39:9)

Już czas, by podjąć ten sen, który Bóg ci dał dawno temu. Może utknąłeś w przepaści, ale to, co widzisz jako długie doświadczenie, może być przygotowywanym przez Boga gruntem dla ciebie do chwalebnej służby dla Niego. Czy boisz się marzyć? Poproś Boga, by twój strach zamienił w wiarę. Może pochodzisz z dysfunkcyjnego środowiska? Zaufaj mu, że poprowadzi cię pomimo odniesionych ran. Czy boisz się, że zbyt długo grzeszyłeś? Pamiętaj o Jego obietnicy, że będzie szukał każdej zgubionej owcy.

Bóg zaprasza każdego grzesznika do życia wiary i On wyzwoli każdego ufającego sługę z każdej przepaści, w którą wpadł. Niech nic nie przeszkodzi wielkiemu powołaniu, do którego Pan cię powołuje. On pragnie postawić cię na ścieżce przyspieszenia, która przynosi chwałę dla Jego imienia.