NIEUŻYTECZNY SŁUGA

„Nieużyteczny sługa”, to ten, który zakopał swój talent. Zbyt leniwy, by zainwestować swoje życie i czas w Boży interes, stał się „gnuśny” w sprawach Bożych. To ten zapracowany mężczyzna czy kobieta, którzy przychodzili do domu Bożego raz w tygodniu, by zachowywać pozory religijności.

Oto co Pan powie o dorywczej i połowicznej służbie dla Niego:

„ Sługo zły i leniwy! Wiedziałeś, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem. Powinieneś był więc dać pieniądze moje bankierom, a ja po powrocie odebrałbym, co moje, z zyskiem….. A nieużytecznego sługę wrzućcie w ciemności zewnętrzne; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Mat. 25:26-27, 30).

Jakiż płacz i zawodzenie będzie wtedy, kiedy księga tego nieużytecznego sługi zostanie otwarta. Sędzia pokaże światu ile czasu i wysiłku on poświęcił na zdobywanie pieniędzy, na szukanie zabezpieczenia, dodawanie do konta w banku, zamartwianie się, ignorowanie rodziny, zapominanie Boga i opuszczanie wspólnych spotkań z wierzącymi.

Tego dnia Bóg otworzy zapis każdego opuszczonego nabożeństwa, lenistwo i egoistyczną aktywność.. Wtedy przed oczami takiego sługi pojawi się to, na co poświęcał czas, zdobywając domy, samochody, meble, łodzie, ubiory, biżuterię i udziały na giełdzie.

Iskra w oku Sędziego zapali wszystko, jak wodór. Przed Sędzią stanie anioł, a w jego rękach będzie tylko trochę pyłu. Pan zwróci się do tego nieużytecznego sługi i powie, „To jest to, co zdobyłeś w twoim biznesie w ciągu twojego życia. Ja ciebie potrzebowałem i wołałem, ale ty Mnie zlekceważyłeś. Poświęcałeś Mi tak niewiele czasu, aż wreszcie wypchnąłeś Mnie całkiem z twojego życia. Zmarnowałeś swoje życie za garstkę pyłu. Ostrzegałem cię, że to zostanie spalone, jak trawa w ogniu!

Tego dnia będzie wielki żal po stronie tego, kto teraz nie ma czasu dla Boga! On uczęszcza obowiązkowo na nabożeństwa w niedzielę rano z żoną i dziećmi, bo to jest taki „amerykański zwyczaj”, ale nie ma serca dla Boga!