POCAŁUNEK ZBAWICIELA - Nicky Cruz

Kiedy przemawiam na ewangelizacji to często przeszukuję moje słownictwo, żeby znaleźć słowa do wyrażenia tego nadprzyrodzonego odczucia, momentu kiedy Jezus wszedł i zmienił moje życie. Ale muszę jeszcze nad tym pracować. Stwierdziłem, że najlepszym sposobem wyrażenia tego jest prosta analogia.
Mówię ludziom, że czułem się tak, jakbym był na stole operacyjnym, zimny i zły i zdezorientowany, a Jezus jako chirurg stał nade mną. Moje serce było złamane. On delikatnie wyciągnął do mnie rękę i zamknął moje oczy, a potem otworzył moją klatkę piersiową, sięgnął głęboko do wnętrza i wyciągnął moje serce. Trzymał go w Swoich rękach, serce wypełnione nienawiścią i gniewem i goryczą, która mnie zżerała - złamanie mojej przeszłości i przekleństwa, które niszczyło moje życie i duszę.
Jezus powoli wziął moje serce, przyłożył do swoich ust i pocałował go. Przytulił go i uleczył jego rany. Potem włożył go z powrotem do mojej piersi i zamknął ją. Wiedziałem w tym momencie, że jestem lepszy, że moje serce już nie jest złamane. W tym momencie wiedziałem, że jestem nowym stworzeniem. Miałem nowe serce - serce miłości i współczucia i pokuty. Wszelkie uczucia nienawiści i odrzucenia zniknęły. Moje grzechy zostały przebaczone i wreszcie byłem wolny!
Nadal mam łzy w oczach za każdym razem, kiedy używam tej analogii. Ten moment, kiedy Jezus wszedł do mojego serca i zbawił mnie jest najcenniejszym przeżyciem w moim życiu. Przedtem nikt nigdy nie pocałował mojego serca. To było to, czego najbardziej potrzebowałem od mojego nowego Ojca.
Dziękuję drogi Jezu!
Nicky Cruz, znany na świecie ewangelista i płodny pisarz nawrócił się do Jezusa Chrystusa z życia przemocy i przestępstw, po spotkaniu Dawida Wilkersona w Nowym Jorku w roku 1958. Historia jego dramatycznego nawrócenia została opisana w książce Krzyż i Sztylet przez Dawida Wilkersona, a potem w jego własnej, najlepiej sprzedającej się książce Run Baby Run.(Polski tytuł: „Nicky Cruz Opowiada”).