MÓC OSTAĆ SIĘ W CZASIE SZTORMU

Diabeł bardzo boi się obecności Pana w naszym życiu. On drży na samą myśl bliskości wierzącego z Jezusem. Dlatego, kiedy hordy demoniczne widzą, że oddychasz modlitwą i przybliżasz się do naszego niebiańskiego Ojca, całe piekło na to reaguje: „Pan jest z tym wierzącym. On ma Bożą obecność. Co możemy zrobić przeciwko niemu?”
Szatan zrobi wszystko w swojej mocy, by obrabować cię z obecności Pana. Dlatego czyni tak wiele prób, by twoją duszę pogrążyć w trosce o przyszłość.
Po prostu, nieprzyjaciel twojej duszy chce wyczerpać twoją siłę. Będzie używał wszystkiego, co możliwe, nawet „dobrych rzeczy”, by trzymać cię z dala od spędzania czasu sam na sam z Jezusem. On wie, że twój czas z Chrystusem pozwoli ci przetrwać strach i trwogę, nawet w niepewnych czasach.
Cały świat wie, że jako wierzący, stoimy przed bardzo trudnymi czasami i każdy z nas musi zadać sobie ważne pytanie: „Jak blisko Jezusa jestem w tej godzinie?”
Wierzę, że kiedy sytuacja jest niepewna, to najmocniejszym świadectwem jest, mieć zupełny pokój. Kiedy reszta społeczeństwa panikuje – mdleje, a czasem umiera ze strachu – modlący się wierzący będzie coraz mocniejszy. Tak będzie, ponieważ ten pobożny sługa otrzymuje coraz więcej zachęty od Ducha Świętego. Biblia mówi o tym, co nie może być poruszone!
Jeżeli chcesz móc stać pewnie w czasie sztormu, rada z Pisma jest prosta: Musisz mieć obecność Pana w twoim życiu każdego dnia.
Ile wartościowego czasu spędzasz sam na sam z Jezusem? Czy jesteś bliżej Niego z każdym dniem? Czy modlisz się stale – w cichości wołając do Niego w ciągu dnia i wieczorem? On obiecał, że usłyszy twoje wołanie, nawet wyrażane w słabości.