ON ODPOWIADA Z MIŁOSIERDZIEM

Przez lata ludzie byli przyzwyczajeni do słyszenia mojego zwiastowania na temat opamiętania i uświęcenia i zaczęli mi zadawać pytania, kiedy moje przesłania zaczęły się koncentrować bardziej na miłosierdziu, pojednaniu i nadziei. Jest na to proste wyjaśnienie.
Kiedy podróżowałem jako ewangelista, nie miałem możliwości poznania ludzi do których przemawiałem. Nigdy nie byłem w jednym miejscu ma tyle długo, żeby poznać wszystkie zranienia, potrzeby i ciężary ludu Bożego. Ale teraz, jako pastor Zboru Times Square słyszę bezpośrednio o wszystkich kłopotach jakie przeżywają ludzie w zborze, jak również w kościołach po całym świecie.
Umiłowani, odkryłem, że Boży ludzie bardzo cierpią. Są kuszeni i doświadczani i rzucani przez różne przeciwności i potrzeby. Problemy w rodzinach są nieopisane. Wiele owiec jęczy w ubóstwie i bólu - zranieni, spragnieni, duchowo okaleczeni, żyjąc od kryzysu do kryzysu.
Bóg pokazał mi wyraźnie, że nie mogę używać kija na zranione owce. Zamiast tego potrzeba łagodności i miłosierdzia. Nawet ognisty Jeremiasz wołał: "Panie, koryguj mnie, ale sprawiedliwie; nie w gniewie, abyś mnie nie unicestwił" (Jer. 10:24). Jeremiasz mówił, "Panie, bądź ze mną delikatny, gdyż nie jestem w stanie słuchać gniewu, bo będę zredukowany do zera."
Bóg nigdy nie użyje Swojego Słowa, żeby ciebie zredukować do zera, kiedy przeżywasz ból. On tylko prosi swój lud, żeby mieli skruszonego i uniżonego ducha. Odpowiada z miłosierdziem na nasze wołanie w potrzebie
Odpocznij w Jego miłosierdziu, gdyż On ma litość nad swoimi dziećmi.