ZROBIĆ KROK I PODJĄĆ RYZYKO by Jim Cymbala

Kiedy chodzi o sprawy duchowe, ty i ja nie poznamy naszego potencjału od Boga, póki nie zrobimy pierwszego kroku i nie zaryzykujemy na pierwszej linii frontu walki. Nie zobaczymy, jaka moc i namaszczenie są możliwe, póki nie zwiążemy się z naszym Królem i nie wyjdziemy w Jego imieniu, by utrwalać Jego królestwo. Bezpieczne siedzenie w kręgu dyskusji biblijnych, nie wyzwoli Bożej mocy. On spotyka się z nami w chwili walki. Umacnia nas, kiedy mamy odepchnąć nieprzyjaciela.

W 1 Kronik 11:12-14 widzimy Eleazara, który towarzyszył Dawidowi w ważnej bitwie z Filistynami. Poznajemy, jak groźny był wróg, gdyż Biblia mówi, „Filistyńczycy zbierali się do bitwy. Był tam kawałek pola obsianego jęczmieniem. Gdy lud zbrojny uciekał przed Filistyńczykami.” To nie była niewinna potyczka; była to walka z potężnym przeciwnikiem. Wielu wystraszonych żołnierzy izraelskich zobaczyło nadchodzące hordy i uciekło, ratując życie.

Ale nie Eleazar. On i Dawid „stanął w środku tego pola, obronił je i pobił Filistyńczyków, Pan zaś dał wielkie zwycięstwo” (w. 14). Ponownie widzimy połączenie wysiłków ludzi i Boga. Bóg nie działał sam. On nie zesłał gromów z nieba, by wystraszyć Filistyńczyków. On patrzył ponad horyzont tego dnia, by zobaczyć, kto stanie na tym polu jęczmienia i przyjmie Jego nadnaturalną pomoc. Chociaż inni uciekli w popłochu, ci dwaj – Dawid i Eleazar – stali niewzruszenie.

Opis z 2 Sam 23:10 dodaje jeszcze więcej szczegółów na temat Eleazara. „On stanął i bił Filistyńczyków, aż mu zdrętwiała ręka i przywarła do miecza.” On machał swoją bronią tak zażarcie, z taką adrenaliną, że zdrętwiały jego mięśnie i nie mógł wypuścić broni. To potężny wojownik dla Boga!

Sytuacja tego świata obecnie woła o taką zdecydowaną i zdesperowaną wiarę, która chwyci miech Ducha, którym jest Słowo Boże i nie wypuści, aż przyjdzie zwycięstwo.

__________ 

Jim Cymbala założył Brooklyn Tabernacle z mniej niż dwudziestu członkami w małym, zaniedbanym budynku w trudnej części miasta. Urodzony w Brooklynie, jest od wielu lat przyjacielem Dawida i Garego Wilkersonów i częstym mówcą na konferencjach Expect Chuch Leadership, sponsorowanych po całym świecie przez World Challenge.