BÓG JEST WYSTARCZAJĄCY by Gary Wilkerson

Ponad sto lat temu francuski wynalazca pokazał wspaniałą innowację nazwaną ruchomym zdjęciem. Stwierdził, że poprzez organizowanie kolejności zdjęć i szybkie przesuwanie ich przed jasnym światłem stwarza się wrażenie oglądania prawdziwego życia przed oczami widzów.

Ten wynalazca wiedział, że wchodzi w coś szczególnego, więc zaplanował premierę czegoś, co stanie się jednym z najbardziej znanych publicznych pokazów kina w historii. Było wielkie oczekiwanie, kiedy audytorium wypełnili dygnitarze i goście. Film pod tytułem „Przyjazd pociągu na stację” trwał tylko 50 sekund, ale wywarł wielkie wrażenie – właściwie zbyt wielkie. Pokazywał pociąg jadący prosto na kamerę i niektórzy historycy pisali, że kiedy ludzie to zobaczyli, to wpadali w panikę. Bez żadnego kontekstu związanego z ich doświadczeniem, myśleli, ze prawdziwy pociąg ich przejedzie!

Ale to wszystko była iluzja! Ludzie byli przekonani, że ich życie było w niebezpieczeństwie, kiedy w rzeczywistości to co przeżywali, to był tylko dym i lustra.

Jest to sztuczka jaką szatan nam przedstawia, kiedy stawia wyzwanie naszej wierze. W takich chwilach wydaje się, że nasze potrzeby przekraczają nasze możliwości. Wydaje się, że dane nam przez Boga marzenie zostanie zniszczone przez wymykający się spod kontroli pociąg. Właśnie wtedy diabeł nam mówi, „To już koniec. To za dużo dla ciebie.” Ale rzeczywistość, jaką szatan prezentuje jest sztuczna. Prawda jest taka, że Jezus jest większy niż wszelkie trudności, jakie przeżywamy. On trzyma naszą rzeczywistość w Swoich rękach i tą rzeczywistością jest zwycięstwo.

Kiedy wydaje się, że wszystko stracone w obliczu nadchodzącego problemu, Jezus mówi nam, żebyśmy nie uciekali, ale „usiedli” (zobacz Jana 6:10).

Kiedy Jezus miał przed sobą wielki tłum głodnych ludzi, „On sam wiedział co ma robić” (Jana 6:6). Ufność Chrystusa była oparta na zrozumieniu Bożej rzeczywistości za każdą sytuacją. Dlatego polecił swoim uczniom: „Każcie ludziom usiąść, gdyż Ojciec zaspokoi ich potrzebę. To jest czas, aby Mu zaufać, że zapewni wszystko, co jest potrzebne w tej sytuacji..”

Przyjacielu, Bóg jest wystarczający dla każdej sytuacji, jaka nas może spotkać.