ZACHOWANY I UWOLNIONY

„Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla królestwa swego niebieskiego; jemu niech będzie chwała na wieki wieków” (2 Tym. 4:18).

Słowo zachować oznacza tu „chronić, trzymać, uczynić bezpiecznym, ogrodzonym.” Bóg mówi, „Ja cię obronię, zachowam, uczynię cię bezpiecznym i ogrodzę płotem, by diabeł nie mógł cię dotknąć. Ja Sam uwolnię cię dla Mojego niebiańskiego królestwa.”

Czy widzisz jakim kłamcą jest diabeł? On mówi, że cię dopadnie, chociaż Bóg obiecał cię zachować!

Niedawno miałem niesamowite przeżycie. Wstałem wcześnie rano by się modlić i siedziałem w moim pokoju z Biblią. Nagle szatan zaczął nachodzić mój umysł. Wykrzykiwał do mnie sprośne i straszące przekleństwa: „Będziesz zniszczony! Poświęciłeś życie na służbę Bogu za darmo, a teraz ja cię dosięgnę i pognębię w twoich ostatnich latach.

Widziałem przede mną wszystkich tych ewangelistów, których szatan zniszczył w ubiegłych latach. Diabeł krzyczał, „Ja pokonałem ich wszystkich, chociaż kochali Jezusa tak, jak ty. Dlaczego uważasz się z kogoś szczególnego? Jesteś do niczego, jesteś kłamcą i ja zniszczę twoją służbę na zawsze!”

To był najbardziej dewastujący atak, który miałem w życiu. Byłem przygnieciony – ten atak dosłownie pozbawił mnie tchu! Ale wtedy Duch Pański zstąpił na mnie i stanąłem w świętym gniewie, związałem szatana i wypędziłem go ode mnie.

„Diable, jesteś kłamcą i ojcem kłamstwa!” Zgromiłem go Słowem Bożym – i Słowo Boże uwolniło mnie od wszelkiego strachu!

Kochani, Bóg chce to samo uczynić dla was. Pozwolisz Mu? Słuchaj ponownie Słowa Bożego do ciebie: „On strzeże dusz świętych swoich, Z ręki bezbożnych wyrywa ich” (Psalm 97:10) Pan cię ochroni, zachowa i postawi płot wokoło ciebie – aż do dnia, kiedy Jezus powróci!