NIEBO NIE JEST OŚRODKIEM EMERYTÓW

Może się zastanawiasz „Panie, dlaczego moja praca tak mnie denerwuje? Dlaczego zawsze czuję się jak obcy? Co jest ze mną nie tak?”

Wszystko jest z tobą w porządku. Bóg działa! On powoduje, że czujesz się źle w tym umierającym świecie. Mówi: „Nie możesz się za bardzo angażować w „ustawienie się” tutaj, gdyż to wszystko pójdzie z dymem. Skieruj swoją uwagę na to co jest w górze – na nadchodzący „nowy świat.”

Odpowiesz: „Ale jaka to strata. Jestem pełny energii. Mam talent, pomysły, bystry umysł, pragnienie, żeby osiągnąć dużo. Jednak czuję się przyduszony, przygnieciony. To jest takie frustrujące.”

Mam dla ciebie dobrą wiadomość: Kiedy to wszystko się skończy, a twoi naśmiewający się przyjaciele zostaną odcięci – ich praca stopiona na nic, ich kariery zniszczone, ich pieniądze spalone – twoja praca dopiero się rozpocznie.

Widzicie, niebo to nie jest ośrodek dla emerytów. Nasz wieczny dom jest miejscem wielkiego działania, pełny nowych horyzontów i niesamowitych planów. Bóg tam w pełni wykorzysta wszystkie twoje dary, talenty i pragnienia. On nie zmarnuje ani jednej w tych rzeczy, które ci dał. Wręcz przeciwnie twoje obdarowania będą wiele razy pomnożone. On ciebie użyje dla Swojej chwały w wieczności!

Jezus podaje nam kilka krótkich informacji o tym jak to będzie wyglądało:

„ Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego. Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim” (Mat. 24:46,47). Greckie słowo panowanie oznacza „wieczne zadanie.” Będziemy wyznaczeni przez Boga jako opiekujący się Jego dobrami przez całą wieczność!

„ Rzekł mu pan jego: Dobrze, sługo dobry i wierny! Nad tym, co małe, byłeś wierny, wiele ci powierzę; wejdź do radości pana swego” (Mat. 25:21).

„ I rzekł do niego: To dobrze, sługo dobry, przeto iż w małym byłeś wierny, obejmij władzę nad dziesięciu miastami” (Łukasz 19:17).

Wieczne zadanie ... zarządzanie Jego domem ... zarządzanie Jego dobrami ....władza nad miastami. Będziemy panować i królować z Jezusem w Jego Królestwie – jako królowie i kapłani!