BÓG DALEJ WYBIERA SŁABYCH

„Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne” (1 Kor. 1:27).

Bóg dalej wybiera słabych, by okazać Swoją siłę. Czy kiedyś narzekałeś z powodu słabości? Czy czułeś się nieważny, kruchy i bezużyteczny dla Boga? Czy patrzyłeś na innych, którzy wydawali się mocni, prawie doskonali i myślałeś, że w porównywaniu z nimi jesteś zbyt grzeszny i nieużyteczny dla Boga? Bóg nie szuka duchowych olbrzymów, a raczej zwykłych świętych z dziecinną wiarą, którzy utracili wszelką ufność w ciele.

Bóg zawstydzi mocnych i mądrych poprzez namaszczenie jako Swoje narzędzia tych, którzy są uważani za słabych i głupich. Bóg ominie tych, którzy pokładają ufność w ciele, którzy ufają swoim talentom, swojej wiedzy, swojemu pochodzeniu i reputacji rodziny. Zamiast tego wzbudzi skruszonych na sercu, słabych i zmęczonych. Na nich wyleje ducha uwielbienia i chrzest miłości. Im pokaże Swoją wielkość, wierność i przymierza, a oni będą mocni w Panu i w sile Jego mocy.

Czy jest w tobie duch, którzy cię pobudza do wejścia na wyższe poziomy w Panu? Czy masz wewnątrz ogień dla Boga? Czy czujesz pragnienie odnowienia wiary i ufności w Bogu? Bądź wdzięczny! To jest wezwanie od Pana Jezusa Chrystusa!

Jego obietnice dla nas są wielkie i drogocenne. „Jak wielka jest dobroć twoja, którą zachowałeś dla tych, którzy się ciebie boją, którą wobec ludzi okazałeś tym, którzy ufają tobie! Ochraniasz ich pod osłoną oblicza twojego przed przewrotnością ludzi, Ukrywasz ich w namiocie przed kłótliwymi językami” (Psalm 31:20-21).

„Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże” (1 Kor. 2:9-10).